bahis siteleri

11 sayısının kutsal kabul edildiği kasaba! Her şey bu rakama göre tasarlanıyor, nedeni çok ilginç…

İsviçre’nin merkezinde bulunan İtalyan, Fransız ve Alman mimarisinin karışımı olan ülkenin Barok tarzdaki en güzel kasabalarından Solothurn… Kasabanın yaklaşık 500 yılı aşkın süredir kutsal kabul edilen sayı 11… Şehirde birçok yapı veya oluşum buna göre yapılıyor. BBC Travel yazarlarından Mike MacEacheran kasabaya...

11 sayısının kutsal kabul edildiği kasaba! Her şey bu rakama göre tasarlanıyor, nedeni çok ilginç…
11 sayısının kutsal kabul edildiği kasaba! Her şey bu rakama göre tasarlanıyor, nedeni çok ilginç… admin

1 / 24

İsviçre’nin merkezinde bulunan İtalyan, Fransız ve Alman mimarisinin karışımı olan ülkenin Barok stildeki en hoş kasabalarından Solothurn… Kasabanın takribî 500 seneyi aşkın zamandır mukaddes kabul edilen sayı 11… Kentte bir hayli yapı veya yaradılış buna göre yapılıyor. BBC Travel yazarlarından Mike MacEacheran kasabaya gitti ve gizemin peşine düştü. İşte ayrıntılar…

2 / 24

Takribî 2 bin sene evvel Romalılar tarafından kurulan ancak yakınındaki başşehir Bern’e yakınlığı sebebiyle pek çok ziyaretçi tarafından unutulan hoş bir kasaba Solothurn…

3 / 24

11 rakamının bütünleştiği kasaba; 11 kilise, 11 şapel, 11 çeşme, 11 kule ve 11 müze gibi yapılarıyla oldukça afallatıcı… 11 rakamı yalnızca bunlarla hudutlu değil. İşte ayrıntılar…

4 / 24

Kasabanın simgeyi
Kentte bulunan soluk kesen manzaralara sahip en dikkat çekici yapısı olan St. Ursus Katedrali…

5 / 24

İtalyan Gaetano Matteo Pisoni ve Paolo Antonio Pisoni tarafından planlanan katedral 1762-1773 seneleri arasında inşa edilmiş. Şehir için ehemmiyetli bir sayı olan 11 sayıyı burada da beliriyor. 11 metre yüksekliğinde ve 6 metre genişliğinde olup çan kulesinde de asılı duran 11 çan bulunuyor

6 / 24

Kentin eşsiz manzaralarını ve kırsal alanını görebileceğiniz 249 basamakta yürümek etkileyici bir tecrübe sunuyor. Kentin temasıyla da eşleşince katedralin inşası 11 sene sürüyor.

7 / 24

Katedral, planlanma sürecinde bazı parolalı öğelere ve aynı zaman kentin ananeyi olan rakamsal dörtlüklere uygun yapılmış.

8 / 24

Katedralin merdivenlerini çevreleyen iki banal çeşme bulunuyor. İkisi de 11 ince muslukla süslenmiş. Ayrıca burada 11 kapı ile 11 sunak bulunuyor.

9 / 24

Sunak, özellikle antik dinlerde yaygın olan adak adanan ya da kurban edilenlerin kullanıldığı taş masa.

10 / 24

Rakamın sırrı
Solothurn’da yaşayan herkes kasabayı çevreleyen 11 sayısını hikâyesini öğreniyor. Yalnız neden bu kadar her şey de dikkat edildiğini andırmıyor.

11 / 24

Bir ulus efsanesine göre, bir zamanlar kasabada çok çalışan ama hiç galibiyetli olamayan kasaba uysallarının duaları üzerine Wissenstein Dağı’ndan gelen 11 elften laf ediliyor.

12 / 24

Dağdan gelen 11 elf milleti kurtarmak ismine gelmiş ve kasaba belediyesi onlara kurtarıcı olarak adlan-dirmiş.

13 / 24

Bir başka efsaneye göre ise 11 mukaddes veya kahinlik olabileceği hakkında bir hayli Solothurn soğukkanlısının hem fikir olduğu başka bir düşünce.

14 / 24

Nümerolojide 11 genel olarak inanç ve kahinliklerle alakalı olan tüm rakamların en sezgisel olanı olarak kabul ediliyor.

15 / 24

Ortaçağ zamanından kalma bu düşünceleri hakkında kesin bilgiler bulunmamasına karşın şimdilerde herkes 11 yaşında özel bir kutlama yaparlar.

16 / 24

Sıcak ve kültür dolu bir kasaba
Hoş tarihi abideleri, antik roma yarıyılına ait binaları ve sağlam surlarıyla trafiğe kapalı Old Twon mey-danı çok rakamda minik dükkân ve hanın bulunduğu kasabanın en hoş yerlerinden.

17 / 24

Sıcak yaz akşamlarında İsviçre’nin Rhen Nehri’nin bir kolu olan Aare Irmağı’nın geçtiği bahçelerinde ve lokantalarında hoş bir manzara görebilirsiniz.

18 / 24

Kasaba, Solothurn Film ve Edebiyat Günleri olmak üzere bir hayli kültürel aktifliklere de konut sahipliği yapıyor.

19 / 24

Tarih Müzesi’nden beynelmilel Doğa Tarihi Müzesi’ne, Taşlar Müzesi’nden ENTER PC Müzesi’ne kadar bir hayli kültürel yerler bulunuyor. Ayrıca Daha Önceki Arsenal Müzesi’ni ziyaret ederek Avrupa’nın en büyük silah koleksiyonlarını görebilirsiniz.

20 / 24

Tarih ve tabiatı bir arada
Kasabanın sahip olduğu Tabiat Tarihi Müzesi özellikle aileler arasında en çok seçim edilen yerlerden…

21 / 24

Bu müzeyi ziyaret ederek bölgenin hayvan, nebat ve mineral hayatı hakkında bir hayli bilgiyi bilebiliyor-sunuz

22 / 24

Bunların dışında 150 milyon seneyi aşkın bir zamandır taş ocaklarında fosilleşmiş kaplumbağalar, Weissens-tein’in hoş denizyıldızı ve elbette namlı Lommiswil dinozor izlerini bulunuyor.

23 / 24

Ayrıca kasabanın azıcık dışında bulunan Verena bölgesi yürüyüşçüler için popüler bir yer.

24 / 24

Yürüyüşçüler ve bisikletçiler için etraftaki alanda ve Aare’deki geniş patika ağıyla 600 kilometre’lik bisiklet yolu bulunuyor.

isviçre Solothurn Solothurn kasabası 11in kutsal kabul edildiği kasaba Seyahat seyahat haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!