bahis siteleri

ABD'li Rapçi OG Maco, Et Yiyen Bakteri Kaptı

ABD'li rapçi OG Maco, sosyal medya hesabından et yiyen bakteri kaptığını duyurarak vücudunun fotoğraflarını paylaştı.

ABD'li Rapçi OG Maco, Et Yiyen Bakteri Kaptı
ABD'li Rapçi OG Maco, Et Yiyen Bakteri Kaptı admin

Amerika Birleşik Devletlerili şanlı rap şarkıcısı OG Maco Instagram hesabından takipçilerine et yiyen bakteri kaptığını duyurarak resimlerini yayınladı.

Vahim hastalıkla gayret eden şanlı adın suratındaki deforme hayranlarına kaygı verdi.

YANILGILI MÜDAHALE NETİCEYİ ET YİYEN BAKTERİ KAPTI

Amerika Birleşik Devletlerili rapçi OG Maco Instagram hesabında son üç aydır et ve ten yiyen bir bakteri hastalığıyla gayret ettiğini açıkladı. Şanlı rapçi bakteriyi, geçtiğimiz aylarda geçirdiği kaza sonra yapılan yanılgılı müdahale neticeyi kaptığına söyledi.

"SURATIMI TAMAMEN KAYBEDİP KAYBETMEYECEĞİMİ ÖĞRENMİYORUM"

İnstagram hesabından adım adım hastalığının ilerlemesini paylaşan OG Maco, "Ne olacağını bilmiyordum, suratımın tamamını kaybedip kaybetmeyeceğimi öğrenmiyordum." dedi.

ET YİYEN BAKTERİ HASTALIĞI NEDİR?

Et yiyen bakteri seyrek görünen bir hastalık olmasına karşın bu enfeksiyona tutulan insanların yüzde 30'nun vefatına neden olur. Kesin olarak öğrenilmese de sıhhat teşkilatları bu bakterinin, ham ya da az pişmiş deniz mahsullerini yedikten sonra ortaya çıkabileceğini vurguluyor. Ayrıca sarih bir yaranın tatlı veya tuzlu su ile teması esnasında da bu bakteri bedene bulaşabilir.

BULGULARI NELERDİR?

Bakteri bedene bulaştıktan 24 saat içerisinde tesirini gösterir. 30 saatti geçtiği vaziyette ise şiddeti çoğalır. Kızarık, morarma, şişmiş bölgeler, beden ısısının 5 kat fazla olması, titreme, mide bulantısı, yeşil kusma ve ishal gibi bulgularla kendini gösterir. Enfeksiyon bedenin her yerine oldukça süratli dağılır. Bu gidişat da hastanın şok geçirmesine neden olur. Uzuv yetmezliğine bağlı vefat alana gelebilir.

Amerika Birleşik Devletleri İnstagram Instagram Amerika Mac ABD Fi haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!