bahis siteleri

Aile Hekimliğini Güçlendiren Kampanya

Sağlık Bakanlığı aile hekimliğini güçlendirmek amacıyla Türkiye genelinde 'Aile Hekiminizi Erken Tanıyın' kampanyası başlattı.

Aile Hekimliğini Güçlendiren Kampanya
Aile Hekimliğini Güçlendiren Kampanya admin

Aile Hekimliği Hizmetlerinin ehemmiyetine dikkat sürükleyen Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca Kampanya ile Aile doktorluğunu tanıtarak öğrenilirliğini artırmak, ayrıca ikinci ve üçüncü basamak sıhhat kuruluşları ile acil servislere olan müracaatların eksiltilmesinin kastedildiğini söyledi.

AİLE HEKİMLERİMİZİ UMURSUYORUZ

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, yurttaşların aile doktorlarıyla kuracakları erken bağlantı sayesinde hastalıklardan korunabileceğini, erken teşhis, rehabilitasyon ve kronik hastalıkların takibinin de yapılabileceğini ifade ederek "Aile doktorlarımız akut ve kronik hastalıkların rehabilitasyon edilmesinin yanı gizeme hastalıkların büyümesini önlemek emeliyle kumpaslı sıhhat taramalarını asıllaştırıyor. Sıhhatla alakalı mevzularda danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Aile doktoru tarafından tespit edilen sıhhat meselesinin rehabilitasyonu, başka bir uzmanlık dalını ilgilendiriyorsa şahsın bu hizmete erişmesinde koordinasyonun sağlanması da aile doktorunun misyonudur. Aile hekimlerimizi umursuyoruz. Aile doktorlarının rakamının çoğaldığı, kronik hastalık takibinin daha basit yapıldığı, birinci basamakta değerlendirilen hastanın daha ulaşılabilir olduğu, aile doktorlarının imkânlarını daha da artırdığımız bir yarıyılı düşünüyoruz.” dedi.

BİLGİLENDİRİCİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli’de de kampanya kapsamında hazırlanan afiş ve kitapçıklarla, kurulan stantlarda ve saha aktifliklerinde, yurttaşımıza Aile Sıhhati Merkezlerinde hangi hizmetlerin verildiği, aile doktorlarını nasıl bilebilecekleri ve değiştirebilecekleri mevzusunda söyleyici bilgilendirmelerde bulunuluyor.

AİLE SIHHATİ MERKEZLERİNDE EHEMMİYETLİ HİZMETLER

Gözetici Sıhhat Hizmetleri Kapsamında
* Hamile ve lohusa rutin tetkik ve takibi
* Bebek ve çocuk rutin tetkik ve takibi
*Aşılama ve bağışıklama hizmetleri
*Meme, rahim ağzı ve bağırsak kanserlerine müteveccih tarama ve takipler
*Obezite takibi
*Hipertansiyon ve şeker hastalığı gibi kronik hastalıkların tarama, takip ve rehabilitasyonu
*Faize sıhhati hizmetleri
*Her türlü sıhhat meseleyi için danışmanlık ve kılavuzluk hizmetleri

Teşhis ve Rehabilitasyon Hizmetleri Kapsamında
*Yaşa özel tetkik, teşhis ve rehabilitasyon hizmetleri
*Laboratuvar hizmetleri

AİLE DOKTORLUĞU HAKKINDA EHEMMİYETLİ BALAKALAR

Aile Doktorunuzu Nasıl Öğrenebilirsiniz?
* e-devlet ve e-nabız üzerinden elektronik civarda,
* Şehir Sıhhat Müdürlükleri, İlçe Sıhhat Müdürlükleri ve Cemiyet Sıhhati Merkezleri ile Aile Sıhhati Merkezlerini bilebilirsiniz.

Aile Doktoru Farklılığı Nasıl yapılır?
* Hizmet almak istediğiniz aile doktoruna, aile doktorunun bulunduğu ilçedeki İlçe Sıhhat Müdürlüğüne veya Cemiyet Sıhhati Merkezine bizzat müracaat eterek veya ''www.turkiye.gov.tr'' internet adresinden veya mevcut aile doktorunuzun desteği ile oluşturacağınız parolanızla e-nabız uygulamasını kullanarak elektronik civarda aile doktorunuzu değiştirebilirsiniz.
*İkametiniz değiştiğinde Sıhhat Bakanlığı tarafından sistem üzerinde otomatik olarak aile doktorunuz değiştirilmez.
*Şayet daha önceki adresinize yakın başka bir adrese taşınmış iseniz mevcut aile doktorunuzdan hizmet almaya devam edebilirsiniz.
*Adresinize en yakın Aile Sıhhati Merkezinden bir aile doktoruna kayıt olmanız sıhhat hizmetine ulaşımınızı basitleştirecektir.
*Yaz tatili, seyahat vb. nedenler ile başka bir kente kısa vakitliğine gittiğinizde sıhhat hizmeti gereksiniminiz olursa ''Davetli Hasta'' uygulaması kapsamında rastgele bir aile doktorundan sıhhat hizmeti alabilirsiniz.

Aile Sıhhati Merkezlerinde sıhhat hizmetleri Fiyatsız olarak sunulmaktadır. Sıhhatinizin korunması ile erken teşhis ve rehabilitasyon için senede en az bir defa aile hekiminize müracaat etebilirsiniz. Unutmayın Aile Doktorunuz yalnızca hastalığınızda değil, her zaman yanınızda.

Aile Hekimliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!