bahis siteleri

Akbatı Koşusu’nda binlerce kişi iyilik için koştu

‘koşmak iyi gelecek' sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen akbatı koşusu bin 500 kişinin katılımıyla gerçekleşti. koşunun gelirleriyle tohum otizm vakfı'na.

Akbatı Koşusu’nda binlerce kişi iyilik için koştu
Akbatı Koşusu’nda binlerce kişi iyilik için koştu admin

Bu sene ikincisi tertip edilen ‘Akbatı Koşusu' bin 500 bireyin katılımıyla bitirildi. Yediden yetmişe her yaştan konuğun yarıştığı koşuda; erişkinler 10 km ve 5 km parkurlarında yarıştı. Küçük sporseverler ise 4-12 yaş kategorisinde kısa mesafeli Akbatı Çocuk Koşusu'nda yerini aldı. Koşunun ardından tatilden, teknolojik mahsullere, spordan, cümbüşe değişik kategorilerde 100'ün üzerinde mükâfat sahiplerini buldu. 

Dereceye girenlere mükâfatları, Akiş GYO A.Ş. İdare Heyeti Azası ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy tarafından verildi. Koşunun ardından katılımcılar, koşu sonrası devam eden faalliklerde, Big Jump sıçrama kulesi, bungee trambolin gibi coşku dolu parkurlarda sevinçli bir gün geçirdi. Davetliler aynı faallikte Boşboğaz ve Orkestra Fazla Mesai konseri ile müziğin tadını çıkardı.

Koşuda söylemelerde bulunan Akyaşam Genel Müdürü Levent Çanakçılı, Akbatı Koşusu'nu geçen yıl başlattıklarını ve aynı zamanda Tohum Otizm Vakfı'nı desteklediklerini belirterek, “Geçen yıl koşuda bine yakın katılımcı oldu. Allahın İzniyle önümüzdeki yıllarda da bu koşuyu devam ettireceğiz. Bu biçimde spora hem dayanak hem de bölgedeki insanlarla toplanabileceğimiz hoş faalliklerimiz oluyor, olmaya da devam edecektir. Amacımız bu koşuyu her yıl tertip etmek ve katılımcı rakamının sabrederek çoğalmasını görmek” ifadelerini kullandı.

Ebru Akel: “Bugün iyilik için koştuk, bunun dağılması emelimiz”

Akbatı Koşusu'na, şanlı sunucu Ebru Akel ve sporcu Gökçen Arıkan da katılım göstererek iyilik için koştu. Akel, “Bizler de burada Tohum Otizm Vakfı sponsoru olarak Akbatı Koşusu'nda yer aldık, emelimiz iyilik için koşmak ve bunu yaymak” dedi.  

Fırat aksoy - Murat Ergin

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!