bahis siteleri

Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Farklı dallarda başarılı kariyerleri vardı. Çocukları dünyaya geldikten sonra YouTube ve Instagram üzerinden yeni bir kariyer daha yarattılar. Tıp alanındaki tecrübesini aktaran da var, prematüre doğan çocuklarıyla yaşadıklarını paylaşıp umut olan da...

Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne
Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne admin

Ebru Zülfikaroğlu, Asiye Manyaslı, Funda Karakılıç, Beril Anaç ve Damla Oruç Başesgioğlu... Onlar hem zaferli birer iş bayanı, hem binlerce şahsın yakından takip ettiği birer anne. Blogger anneler, Instagram ve YouTube gibi kanallardan binlerce bireye erişiyor. Ortak noktaları iş yaşamlarındaki zaferleri, değişiklikleri, sosyal medya hesaplarındaki mesajları...
500 bin takipçiye erişince eşim pasta gönderdi

Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Ebru Zülfikaroğlu’nun oğlu Can bugün 6 yaşında. Kare ilk paylaşımlarından
Bayan hastalıkları ve doğum uzmanı Ebru Zülfikaroğlu, tıp mevzusundaki deneyimlerini, 6 yaşındaki oğlu Can ve 3 yaşındaki kızı Naz’la alakalı yaşadıklarını, ‘ebruzulfikaroglu’ hesabından Instagram’da paylaşıyor.
12 sene evvel şahsi blog sayfası oluşturan Zülfikaroğlu’nun paylaşımları, özellikle tıp alanında: “Instagram macerayı oğlum doğduktan sonra başladı. Gerçeğinde onun akranlarının gelişimlerini ve parametreleri izlemek için kullanıyordum. Ama paylaşımlarıma olan pozitif geri dönüşlerle faal bir kullanıcı oldum. Özellikle bayanları yakından ilgilendiren sıhhat mevzularındaki paylaşımlarım da var, çocuklarımla aile yaşamımdan kareler de. İnsanlar, sanıyorum iyi bir model olarak görüp takip ediyor. Hekimim; hem kariyerimi yaptım, hem çocuklarımı geliştiriyorum hem de mutlu bir konutluluğum var. Eşim, sosyal medyada olmamı istemiyordu. Sözel olarak onayladığını hâlâ söylemese de 500 bin takipçiye erişince bana bir pasta yaptırdı. 6 yaşındaki oğlum Can daha öncekisi gibi resim sürükletmek istemiyor ama babasıyla alışveriş yaparken kendisini ve kardeşi Naz’ı tanıyıp alaka gösterenleri ballandıra ballandıra anlatıyor.”

Uzman değil yol dostuyum
Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Funda Karakılıç, 4.5 yaşındaki oğlu Barış henüz enomen olduğunun farkında değil!
Dijital reklam ajansı Turuncu’nun kurucusu Funda Karakılıç, 4,5 yaşındaki oğlu Barış’la yaşadıklarını ‘turuncubikız’ kullanıcı ismiyle instagram ve youtube’da paylaşıyor. 10 sene evvel blog yazarak paylaşımlara başladığını, büyük firmalara gölge danışmanlıklar yaparken 6 ay evvel kendi işini kurduğunu aktaran Karakılıç şöyle devam ediyor:
“7 yıldır instagramdayım, 4-5 aydır da YouTube kanalım var. Oğlum Barış’ın doğumu sonrasında takipçilerim de arkasıydı, etkileşim de. Zira anneler, hamilelik ve sonrasındaki iki sene daha çok yardıma lüzum dinliyorlar. İnsanlar da kendine bir yol dostu aradığında alaka sürüklüyor. Zaferli bir anne görüyorlar herhalde. Sosyal medyada hiçbir zaman bir uzmanlık iddiasında bulunmadım. İnstagramda paylaşım yapmak için giyinmiyorum. Giyindiğimi Instagram’da paylaşıyorum. Yeni jenerasyon taşıtları kullanan bir reklamcı olarak söyleyeyim, sosyal medyaya alaka çoğalarak devam edecek, youtube daha da ön tasarıya çıkacak. Oğlum 4.5 yaşında belki ileride ‘Resmimi sürükleme’ diyecek, ama onun için geceler boyu uykusuz kaldığım sürece laf hakkı bende...”

O bir sosyal medya bebeği değil

Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Asiye Manyaslı, 5 yaşındaki kızı Ela tanınıyor ama sebebinin bilmiyor.
Bilgisayar mühendisi ve proje idareyiciliği yapan Asiye Manyaslı, 5 yaşındaki kızı Ela ile yaşadıklarını ‘minikkusblog’ hesabından Instagram’da paylaşıyor. 12 yıldır bilişim sektöründe yazılımcı olan Manyaslı sayfasını şahsi bir günlük olarak görüyor: “Yazılım sektöründeyim ama bilgisayar odaklı bir yaşamım yok. İnsanlar sosyal medyada işimi bilince afallıyorlar. 2010 senesinin sonlarına doğru blog yazmaya başladım. Resimlerin altına cümbüşlü blog yazılarıyla alaka çekti. Yaşadıklarımdan, cümbüşlü tecrübelerden bahsettiğim blog sayfası kemikleşmiş bir kitle kazandı. Blog’lar Instagram’da takip edilmeye başlayınca bu alana kaydım. İnstagram, şahsi bir günlük benim için. Katkısız yaşadıklarımı paylaştığımı bildikleri için insanlar dürüst buluyor. Kızım Ela elbette sayfamda oldukça geniş bir alan kaplıyor ve bu sayede artık tanınan bir çocuk. Yolda durdurup onunla da benimle de konuşan var. Ama sosyal medya bebeği gibi değil, Instagram’ın varlığından dahi habersiz. Tanınıyor ama o nedenini öğrenmiyor. Eşimin sürüklediği resimleri paylaşıyorum. Benim resimlerim binlerce alkış alırken o 50 alkış alınca haksızlık oluyor ama hâlâ en büyük sponsorum.”
İstifa edip sıfırdan başladım
Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Beril Anaç, prematüre doğan ikizleri Eliz ve Erde ile...
Kurumsal firmada misyonundan istifa edip 1.5 sene evvel kendi işini kurarak bir galibiyet öyküsüne imza atan şirketçi Beril Anaç, prematüre doğan ikizleri Eliz ve Erde ile alakalı deneyimlerini ve teşebbüsçü bayan olarak yaşadıklarını ‘2tombili1hayat’ isimli hesabından Instagram’da paylaşıyor. 1.5 sene evvel ‘İmza bir tost’ isminde kurduğu firmasının 6 ay evvel yeni şubesini açtığını ifade eden Anaç şunları paylaşıyor:
“İkizlerim prematüre doğunca fark ettim ki insanlar, başlarına gelen değişik gidişatları tecrübelemiş insanlarla irtibat kurmak istiyor. Bu platform, güçlü koşullarda prematüre bebeklerini yaşama tutundurmaya çalışan annelerle misal oldu. Takip edilmem bu biçimde başladı. İlerleyen süreçte çocuklar geliştikçe bir yaşam stili paylaşım hesabına dönüştü. Sonrasında ise insanlar teşebbüsçü bir bayanı izlemeye başladı. İstifa edip başka bir işkolunda sıfırdan başlamak, beyaz yakalı olarak çalışan pek çok insanın dikkatini çekti. Cesaret olarak idrak edildi. Şu anda da bu mevzuda yardıma lüzumu olanların erişebileceği bilgileri paylaşıyorum. Hem anne-çocuk hesabı hem bir teşebbüsçü bayan profili olarak paylaşımlarımı sürdürüyorum.”
Çocuğa nasıl koçluk yapılır?
Ankaralı 5 sosyal medya fenomeni anne

Bir eğitimci olan Damla Oruç Başesgioğlu, kızı Alya Zehra ve oğlu Alp Murat
Eğitim sektöründe 10 yıldır vazife yapan ve iki sene evvel Mutlu Kaktüs Montessori Mektebi kuran Damla Oruç Başesgioğlu, eğitim yaşamı ile alakalı deneyimlerini, 8 yaşındaki kızı Alya Zehra ve 7 yaşındaki oğlu Alp Murat’la yaşadıklarını ‘damlaorucbasesgioglu’ hesabından, Instagram üzerinden ve ‘dijitalkaktüs’ hesabından YouTube kanalıyla paylaşıyor. 2012 senesinde özel eğitim sektöründeki uygulamalarla alakalı blog yazarak başladığını aktaran Başesgioğlu, pratik ve uygulanabilen tüyolar paylaşıyor: “O blog sayfası 200 bin ziyaretçiyi aştı. Ardından instagram macerayı başladı. Daha çok eğitimciler ve 0-6 yaş arası çocuğu torunu olan ebeveynler takip ediyor. Sanırım pratik ve uygulanabilir eğitim tüyoları paylaştığım için. Özel eğitim ve okulöncesi kısımlarında üniversitelerde misal uygulamalar olarak, derste blog yazılarımın işlendiğini bildiğimde çok mutlu oldum. Böyle katkı sağlamak çok coşturucu. Alya ve Alp’le alakalı analık tecrübelerimi ve tutumsal tertip etmeleri paylaşıyorum. Çocuğa nasıl koçluk yapılacağını yazılarla, resimlerle ve videolarla uygulamalı olarak anlatıyorum. Bir eğitimci olarak, sanıyorum, iletilerim emin bir içerik olarak idrak ediliyor.”

class='cf'>
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

iframe height: 100% !important;width: 100% !important;]]>
Son 24 saatte ne oldu? 23.03.2019
daha fazla video için
Ebru Zülfikaroğlu Asiye Manyaslı Funda Karakılıç Instagram YouTube Damla Oruç Başesgioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!