bahis siteleri

Arguvan'da 10 günde 3 deprem oldu

Malatya valisi aydın baruş, 10 günde 3 depremin yaşandığı arguvan'da son depremle ilgili hasar tespitinin sürdüğünü söyledi.

Arguvan'da 10 günde 3 deprem oldu
Arguvan'da 10 günde 3 deprem oldu admin

Malatya Valisi Aydın Baruş, bu sabah Arguvan'da alana gelen 4.1 büyüklüğündeki zelzele ile alakalı yaptığı söylemede, bölge insanına geçmiş olsun beklentisinde bulundu. Son 10 günde 3 zelzelenin yaşandığını andırdıran Baruş, zelzelelerde can ve mülk kaybının yaşanmadığını söyledi.

Bölgedeki zarar tespitinin devam ettiğini anlatan Baruş, “Binalarda devam eden zelzelelere bağlı olarak birtakım zararlar oluştu. Bu zararların tespitine de devam ediyoruz. Bilindiği Üzereniz üzere 21 ve 25 Mart tarihlerinde de 2 zelzele yaşamıştık Arguvan ilçe merkezde.

O zelzelelerden dolayı zarar tespitlerimiz acil bir biçimde yapılmıştır. Bu zarar tespitleri sonucunda 264 binada zarar tespit edildi. Bunların 95'i ağır zararlı olarak 140'ı hafif zararlı olarak tespit edildi. Evlerde. 29 ahır ve müştemilat ile ambar gibi binalarda da kimilerinde ağır zarar kimilerinde hafif zarar tespiti yapıldı. Bu zarar tespiti yapılan mahalle sayımız toplamda 16. Bunların 8'i Arguvan'da 8'i Hekimhan'da” diye konuştu.  

Erdal Akbuğa

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!