bahis siteleri

Astımı yenmek için kivi yiyin

Takvim Gazetesi'nin haberine göre ciddi solunum yolu hastalıklarından olan astım, yediden yetmişe her yaştan insanın hayatını olumsuz etkiliyor. Tekrarlayan öksürük ve hışırtı ile belirti veren astımda, hava yollarında daralma ve krizler

Astımı yenmek için kivi yiyin
Astımı yenmek için kivi yiyin admin
Takvim Gazetesi'nin haberine göre ciddi solunum yolu hastalıklarından olan astım, yediden yetmişe her yaştan insanın hayatını olumsuz etkiliyor. Tekrarlayan öksürük ve hışırtı ile belirti veren astımda, hava yollarında daralma ve krizler şeklinde ataklar da görülebiliyor. Astım hastalığının tedavisinin ömür boyu sürdüğünü belirten uzmanlar şu bilgileri veriyor... Astım tanısı hekim kontrolünün ardından solunum fonksiyon testi, alerji testi, burun salgı testi ve akciğer grafisi ile konuluyor. Tedavisi ömür boyu süren hastalıkta, ilaç kullanımının aksatılmaması önem taşıyor. Ataklar esnasında hastayı rahatlatmak için solunum yoluyla uygulanan spreyler kullanılabiliyor. Bu hastaların düzenli doktor kontrollerini de aksatmamaları gerekiyor.

Astım tedavisinde ilaçlar kadar tüketilen besinler de şikayetleri azaltıyor. Uzmanlar, astıma iyi gelen besinleri sıralıyor: Avokado, muz, brokoli, ıspanak, kivi, keten tohumu, biberiye, sarımsak, hindiba.
astım sihhat sağlık nefes kivi son haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!