Bankaların Kestiği Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Bankaların kestiği hesap işletim ücretlerini geri alabilirsiniz. Peki nasıl? Cevabı haberimizde...

Bankaların Kestiği Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?
Bankaların Kestiği Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır? admin

Danıştay, bankaların "hesap işletim ücreti" almasını düzenleyen yönetmelik hükmünü iptal etti. Artık hesap işletim ücreti alınmayacak ve bankalar geriye dönük 10 yıllık zaman dilimi için hesap işletim ücretlerini geri verecekler. Peki hesap işletim ücretleri nasıl geri alınabilir? Aşağıdaki dilekçe örneği ile bankanıza başvuru yapabilirsiniz. İlk yapılması gereken, bankaların ne kadar hesap işletim ücreti kestiğini belgelendirmekte. İlk dilekçeyle bankalardan bu talep edilecek.

 

.................. BANKASI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

 

İLGİ: Hesap İşletim Ücreti Kesinti Listesi Talebi

 

Bankanız nezdinde bulunan hesaplarımdan; “Hesap İşletim Ücreti” olarak yapılmış kesintileri gösteren listenin, 5411 sayılı kanunun 76. maddesinin 1. fıkrası uyarınca tarafıma verilmesini talep ederim. Saygılar.

 

AD-SOYAD :

TC KİMLİK :

ADRES :

TELEFON :

 

Bankalardan gelen dökümlerden sonra,  2. bir dilekçe daha yazılacak. Ve bu döküm de dilekçeye ilave edilecek.

"Hesabımdan kesilmiş, geriye dönük 10 yıllık "hesap işletim ücretlerinin", Danıştay 15. Dairesinin aldığı karara istinaden iade edilmesini talep ediyorum" ibareleri ile bir dilekçe daha yollanacak. Burada paranın yatırılması istenen banka hesap bilgilerini de dilekçeye yazmalısınız.

Eğer bankadan herhangi bir dönüş olmazsa, bağlı bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığına giderek, tüketici hakem heyetine başvurarak, gerekli iade talebinde bulunabilirsiniz.

hesap işletim ücreti nasıl alınır hesap işletim ücreti iade dilekçesi banka hesap işletim ücreti geri alınması hesap işletim ücreti kalktı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!