bahis siteleri

BDDK Manipülatif Döviz Alımı Hakkında Soruşturma Başlattı

BDDK, bazı bankaların müşterilerin döviz piyasalarına ilişkin yanıltıcı ve manipülatif şekilde döviz alımına yönlendirdiklerine dair şikayetler üzerine inceleme ve soruşturma başlattı.

BDDK Manipülatif Döviz Alımı Hakkında Soruşturma Başlattı
BDDK Manipülatif Döviz Alımı Hakkında Soruşturma Başlattı admin

BDDK, yaptığı yazılı söylemede, alıcılarını döviz piyasalarına ait olarak yanıltıcı ve manipülatif biçimde döviz alımına yönlendirdiklerine ait şikayetler kapsamında bazı bankalar hakkında analiz ve soruşturma başlattığını duyurdu.

Söylemede, şu ifadelere yer verdi:

"MÜESSESEMİZE YOĞUN ŞİKAYETLER ERİŞMİŞTİR"

"Son yarıyılda bazı bankaların alıcılarını döviz piyasalarına ait olarak yanıltıcı ve manipülatif bir biçimde döviz alımına yönlendirdiklerine dair müessesemize yoğun şikayetler erişmiştir.

Mevzu hakkında müessesemizce analiz ve soruşturma başlatılmış olup alakalılar hakkında lüzumlu yönetimsel ve yasal süreçler yürütülecektir. İletilecek tüm bilgi ve şikayetler müessesemizce yakından takip edilip değerlendirilecektir."

"JP MORGAN DA ARAŞTIRILIYOR"

Müesseseden yapılan değişik söyleme ise JP Morgan hakkında da analiz başlatıldığı belirtildi.

Söylemede, şunlar kaydolundu:

"22 Mart 2019 tarihinde JP Morgan tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı ve manipülatif içeriği nedeniyle finansal piyasalarda oynaklığa ve özellikle ülkemiz bankalarının haysiyet ve bedel kaybına yol açtığı hususunda müessesemize iletilen yoğun şikayetler kapsamında ismi geçen müessese hakkında analiz başlatılmış olup, lüzumlu yönetimsel ve yasal süreç yürütülecektir."

SPK'DAN SÖYLEME

"22.03.2019 tarihinde JPMorgan Chase & Co. tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı içeriği sebebiyle başta bankacılık payları olmak üzere Borsa İstanbul A.Ş.'de operasyon gören pay bonoları üzerinde spekülatif tesir yarattığına müteveccih olarak Müessesemize iletilen şikayetler çerçevesinde, 6362 rakamlı Anapara Piyasası Yasayı kapsamında analiz başlatılmıştır."

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu 22 Mart Bddk haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!