bahis siteleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'S-400 işi bizim için bitmiştir, kapanmıştır'

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, “tacikistan'da s-400 konusunda sayın putin'le yaptığımız görüşmede buradan bizim geri adım atmamızın mümkün olmadığını.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'S-400 işi bizim için bitmiştir, kapanmıştır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'S-400 işi bizim için bitmiştir, kapanmıştır' admin

Haziran tercihlerine de değinen Erdoğan, "Şimdi de beyefendi çıkmış 'burs vereceğim' diyor. Siz iptal ettirdiniz, nasıl vereceksiniz? Ulusumuz her şeyi görüyor ve değerlendiriyor" ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Yaşlıları Koruma Derneğinin tertip ettiği akşam yemeğine katıldı. Burada katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyaya güya demokrasi dersi verenlerin 251 kardeşimizi şehit eden FETÖ'cülere sahip çıkmasının mantıklı, manalı nedeni olabilir mi? Biz bağımsızlığımızı birilerinin ihsanına borçlu değiliz. Biz masa başında lekeli pazarlıklarla değil, cenk alanında yapılan gazalarla kurulan bir ülkeyiz. Bin yıldır bu topraklardayız, Anadolu'dayız. Tarihimiz süresince görmediğimiz hıyanet, yaşamadığımız hamle kalmadı. Bu halkı hafife alanlar bir mektupla, beyanla Türk halkını hizaya getireceklerini varsayanlar er ya da geç yanıldıklarını kavrayacaklardır. Sarih ve net söylüyorum Doğu Akdeniz'de Kıbrıs Türklerinin hak ve çıkarlarının takipçisi olmaktan bizi kimse alıkoyamaz. Gerekirse baş veririz ama hukuksuzluk karşısında asla başımızı eğmeyiz" diye konuştu.

"S-400 mevzusunda Sayın Putin'le yaptığımız görüşmede geri adım atmamızın olası olmadığını söyledik" 

S-400 mevzusuna değinen Erdoğan, "Tacikistan'da S-400 mevzusunda Sayın Putin'le yaptığımız görüşmede buradan bizim geri adım atmamızın olası olmadığını sarihçe söyledik. O iş bizim için bitmiştir, kapanmıştır. Çok kısa zaman içerisinde siparişlerimizi alacağız. Amerika bize Patriot vermek istiyorsa emretsin versin. Gerçi bunlar teröristlere fiyatsız, parasız veriyorlar. Biz paramızla istedik. Ta Obama yarıyılında istedik, kurultay istemiyor dediler. Kusura bakmayın, biz de başımızın takatine bakacağız. İnsansız hava taşıtı, silahsız, silahlı hava taşıtı. Altay tankı, Fırtına obüslerimizi, piyade tüfeklerimizi büyüttük. 17 yıl evvel korunma sanayiinde yüzde 80 dışa bağımlı ülke hamdolsun iyice geriledi geriledi yüzde 30'lar seviyesine indirdik. Allahın İzniyle bundan sonra da bu hassasiyetle yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"2040'a kadar su noktasında lüzumumuz yok" 

23 Haziran tercihlerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "23 Haziran bir istikametiyle belediye başkanlığı tercihidir. Bizin için de öyledir ama dışarıdan böyle bakılmıyor. Bu kentimize belediye başkanlığı hizmeti vermiş bir birey olarak karşınızdayım. Özellikle çöp, çukur, balçık ne vaziyetteydik? Susuzlukta ne vaziyetteydi? Istranca Dağları'nı delerek Melen'den İstanbul'a suyu nasıl getirdik? Benzin istasyonları gibi su istasyonlarının olduğu günleri, küvetleri doldurduğumuz günleri anımsayın. İstanbul'da gazeteler maske dağıtılıyordu, niçin? Hava lekeliliği vardı. O yarıyılda CHP'li bir belediyeden teslim almıştım. İstanbul'da 50 bin konuta doğalgaz gitmişti. Yoğun bir çalışmayla bu sayıyı 1 milyon 250 bine çıkardım. Şu anda 6,5 milyon konutta İstanbul'da doğalgaz var. Bunlar AK Parti belediyeciliğinin İstanbul'a kazandırdığı hoşluklardır. 2040'a kadar su noktasında lüzumumuz yok" biçiminde konuştu.

"Bu tercih bizden ziyade Türkiye'yi maksat alanlar için hayati ehemmiyete sahiptir" 

23 Haziran tercihlerinin Türkiye'yi maksat alanlar için hayati ehemmiyete sahip olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bu tercih bizden ziyade Türkiye'yi maksat alanlar için hayati ehemmiyete sahiptir. son 17 yıldır tuttuğu atağıyla mahallî idarelerle merkezi idarenin çok büyük geçimi var. Aynı hassasiyeti paylaşan kadrolar sırt sırta vermiş ulusa, ülkeye, kentlerimize hizmet noktasında tarihi galibiyetlere imzayı atmıştır. Türkiye sosyal belediyecilik kavrayışıyla ilk kere yeniden bizim yarıyılımızda tanıştı. Altyapıdan erişime, sosyal hizmetlerinden trafik ve otopark sorununa kadar çağdaş, kalıcı hizmetler ürettik. Özelikle bir dünya kenti olan İstanbul'da tarihinin en büyük yatırımlarını asıllaştırdık. Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, Orhangazi Köprüsü, metrobüsleriyle. Bunlarla beraber toplu taşımacılıkla bu işi çözelim istedik" dedi.

"Beyefendi çıkmış 'burs vereceğim' diyor, siz iptal ettirdiniz, nasıl vereceksiniz?" 

Talebelere verilen burslar mevzusuna da değinen Erdoğan, "Şimdi çıkmışlar üniversite talebelerine burs vermekten bahsediyorlar. Ben üniversite talebelerine belediye başkanı olarak ilk burs verme girişiminde bulunan bireyim. CHP, Tüzük Duruşması'ne götürdü ve Tüzük Duruşması o bursu kaldırdı. Başbakan olunca bu burs vakasını, krediyi de ilave ederek Başbakanlık'a aldık. O zaman burs 45 TL'ydi, şu anda 500 TL. Master 750 TL, hekime talebelerine de minimum fiyat veriliyor şu anda. Oysa bunlar ortadan kaldırmışlardı. Bunlar Tüzük Duruşması'nde iptal ettirdiler. Şimdi de beyefendi çıkmış 'burs vereceğim' diyor. Siz iptal ettirdiniz, nasıl vereceksiniz? Bu işi artık yapan tek yer kaldı, o da Kredi Yurtlar Müesseseyi. Biz bunu Kredi Yurtlar Müessesesine aldırdık, oradan verdiriyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne de karşı çıktılar. Danıştay bunların hesaplarını bozdu" diye konuştu.

"Program evveli moderatörle nerede nasıl buluştular göreceksiniz" 

Erdoğan laflarına şöyle devam etti:
"Koltuğa oturur oturmaz tüm İstanbul'un bilgilerine saldıran CHP'dir. PKK'yla, FETÖ'yle alakalı tek tümce kurmayan yeniden CHP'dir. Devletin valisine, Ordu Valisine ne dediğini öğreniyorsunuz? Şu anda tercih var diye valimiz davasını açmış değil, tercihten sonra kalemtıraş. Aynı biçimde polislerimize hakaret var çok ciddi. Natürel ki polislerimiz de bu davayı kalemtıraş. Geçersiz reylerin sayılmasıyla farkın kapandığını görünce panikleyip, hırsızlıklarını saklamak için gece yarısı baskın yapanların kimler olduğu kamera görüntüleriyle ortaya çıkmıştır. Ulusumuz her şeyi görüyor ve değerlendiriyor. Yarın medyada çok daha ehemmiyetli bir şey göreceksiniz. Bu televizyon programıyla ilgili olarak. Program evveli moderatörle nasıl ve nerede buluştular bunu göreceksiniz. Hiçbir şey samimi ve dürüst değil." 

Erdoğan laflarına, "Ak koyun, kara koyun belirli olmuştur. Hakikat suratları ortaya çıkacaktır. İstanbul Binali Yıldırım kardeşimiz gibi ömrünü memlekete adamış olarak hizmete devam edecektir. Hepimizin 4 günü çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bu 4 günde herkese erişip, 23 Haziran'ın önemini açıklama edeceğine inanıyorum. Özellikle Karadenizli kardeşlerimizi maksat alan arsız bir kampanya yürütülüyor. Ben Rizeliyim, bu ülkenin Cumhurbaşkanıyım. Hazine ve Maliye Bakanım, İçişleri Bakanım Trabzonlu. Sanayi ve Teknoloji Bakanım Trabzonlu, Eriştirme Bakanım, Grup Başkan Vekilim o da Trabzonlu. Biz bu fitne oyunlarıyla ilk kere karşılaşmıyoruz. 1994'ten beri bu harekâtları çok gördük yaşadık. Efendi olmadık, hizmetkar olduk. Sizler zati Recep Tayyip Erdoğan'ı gayet iyi biliyorsunuz. Doğma sihrime Kasımpaşalıyım. Bizler birbirimizi gayet iyi tanıyoruz. Ülkemin hizmetkarı oldum, bundan şeref dinliyorum" diyerek devam etti.  

Selim Bayraktar

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!