bahis siteleri

Doğu Karadeniz'de 5 ilde eş zamanlı terör operasyonu başlatıldı

Doğu karadeniz kırsalında 5 ili kapsayan eş zamanlı operasyonlarla teröre geçit verilmiyor. bahar öncesi hız kazanan operasyonlarda bölgede adeta kuş.

Doğu Karadeniz'de 5 ilde eş zamanlı terör operasyonu başlatıldı
Doğu Karadeniz'de 5 ilde eş zamanlı terör operasyonu başlatıldı admin

Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde Polis Özel Harekat timlerinin de destekledidiği Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Ordu ve Tokat kırsalında bölücü terör örgütü üyelerinin bölgede kullandığı rotalar başta olmak üzere şehir hudutları, yayla konutlarının bulunduğu alanlar ile karla kaplı ormanlık alanda -15 derece soğukta tanımlanan alanlarda arama-tarama faaliyeti asıllaştırıyor.
İhlas Haber Ajans'ının İHA takip ettiği harekâtlarda JÖH ve PÖH timleri omuz omuza arazide hareket ederek kuşkulu alanları hakimiyet ediyor. Harekâtlara iz takip, erzak ve bomba arama köpekleri de katılarak desteklediyor.

Temkinler sıklaştırıldı 

Terör örgütünün Güya Karadeniz Açılım Grubu olarak kendilerini adlandıran 22 karakter terörist grubunun 20'si bugüne kadar tesirsiz hale getirilirken, 2 terörist ise yaralı halde bölgeden kaçtıklarını tespit edildi. Uzun vakittir bölgede rastgele bir telsiz kestirmesi tespit etilmezken, teşkilatın yine bölgeye girme çalışmaları yapacağı doğrultusunda gelen istihbaratlar neticeyi arama tarama faaliyetleri, trafik hakimiyet, asayiş hakimiyet ve şehir hudutları arasındaki hakimiyet çalışmaları sıklaştırıldı. 

Bölgede ‘Cudi Zaza' Kod isimli terörist Mehmet Yakışır'ın ve ‘Türk Tarık' kod isimli Barış Öner'in öldürülmesinin ardından ayrılan terör örgütünün bölgede olduğu hipotez edilen ‘Kawa' kod isimli İranlı terörist ve ‘Aras' kod isimli Aras Aslan adlı teröristin Kuzey Irak'a döndüğü ve yaralı oldukları tespit edildi.  

Resul Yanbul - Ozan Köse
 

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!