bahis siteleri

Dünyaca Ünlü Şarkıcı Yusuf İslam'dan Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'e Övgü: 'O Benim Kahramanım'

1977 yılında Müslüman olduktan sonra adını Yusuf İslam olarak değiştiren İngiliz şarkıcı Cat Stevens'dan, Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'e övgü geldi. İslam, Adern için 'O benim kahramanım ' yorumunda bulundu.

Dünyaca Ünlü Şarkıcı Yusuf İslam'dan Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'e Övgü: 'O Benim Kahramanım'
Dünyaca Ünlü Şarkıcı Yusuf İslam'dan Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'e Övgü: 'O Benim Kahramanım' admin

Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrindeki Al Nur ve Linwood camilerine tertip edilen terör atağının ardından söylemleri, tutumları ve çıkardığı kanunlarla tüm dünyanın takdirini kazanan Jacinda Ardern'e bir methiye de dünyaca namlı İngiliz müzisyen Yusuf İslamYusuf İslam'dan geldi.

ANMA MERASİMİNDE SAHNEYE ÇIKTI

Hagley Park'ta, terör kurbanları için Yeni Zelanda Genel Valisi Patsy Reddy, Başbakan Jacinda Ardern, Avustralya Genel Valisi Peter Cosgrove, Avustralya Başbakanı Scott Morrison'un yanı gizeme 59 ülkeden temsilcilerin katılımıyla tertip edilen Milli Anma Töreni'nde sahneye çıkan Yusuf İslam, Yeni Zelanda Televizyonu'na TVNZ özel görüşme verdi.

GÖRÜŞMEDE DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Merasimde, terör mağdurlarının hatırasına "Sulh Treni" isimli şarkısını seslendiren Yusuf İslam, aynı gün akşam verdiği ve duygusal anlar yaşadığı görüşmede, hamleyi bildiği andan itibaren sezdiklerini paylaştı.

İki camiye yapılan terör hücumunu hayatını sürdürdüğü Dubai'de haber izlerken bildiklerini ve dinlediklerine inanamadıklarını belirten Yusuf İslam, o anki tepkisini '"Christchurch, Yeni Zelanda. Ne Sonra ne olduğu dank etti, şeytanca bir insan gelip kendi düşünceleri için canavarca bir vakaya neden oldu." laflarıyla aktardı.

"O BENİM KAHRAMANIM"

Hücum sonrasında Ardern'in mücadeleleri hakkındaki suali yanıtlayan Yusuf İslam, Başbakan'ın silah hakimiyeti kanunlarının çıkarılmasında süratli hareket etmesini takdirle karşıladığını vurgulayarak, "Olağanüstü, yalnızca yapılabileceğini gösterdi. O benim kahramanım." dedi.

TERÖR KURBANI TARIK 'SULH TRENİ' ŞARKISINI SÖYLEMİŞ

İslam, hücumda yaşamını kaybeden 24 yaşındaki Tarık Omar'ın hamleden evvelki akşam kendisine ait "Sulh Treni" şarkısını söylediğini bildiğini aktardı. "Tarık isminde bir çocuğun annesi ve babasıyla tanıştım ve bana dediler ki Tarık hamleden bir gece evvel Sulh Treni şarkını söylüyordu; oh, vay!" ifadelerini kullanarak duygulanan İslam, konuşmasını bitirmekte eforluk çekti.

"SULH İÇİNDE OLUN"

Yaşamını kaybedenlerin yakınlarına, yaralılara, Yeni Zelanda ulusuna sulh ve sabır iletiyi veren İslam, "Selamünaleyküm; sulh içinde olun, Allah size basitlik versin, zira geride kalan ve beğendiklerinin yokluğuna alışması gerekenler için güç." dedi. Evvelki sene Yeni Zelanda'yı ziyaret sırasında terörün niyeti olan Al Nur Camisi'nde iman etme fırsatı bulduğunu dile getiren İslam, yarından itibaren camide daha fazla zaman tüketerek terör mağdurlarına dayanak olmaya çalışacağına sözlerine ilave etti.

NE OLMUŞTU?

Yeni Zelanda'nın Christchurch'teki Al Nur ve Linwood Camilerine 15 Mart Cuma günü tertip edilen terör atağında aralarında bayan ve çocukların da bulunduğu 50 şahıs yaşamını kaybetmiş, 50 birey de yaralanmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yeni Zelanda Cat Stevens Yusuf İslam Avusturalya Avustralya Dubai Anne Fi haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!