bahis siteleri

Dünyanın en mutlu ülkeleri! Birleşmiş Milletler yayınladı, liste çok şaşırttı...

Birleşmiş Milletler'in (BM) bağımsız uzmanları tarafından gerçekleştirilen bu yılın 'Dünya Mutluluk Raporu' açıklandı. İşte dünyanın en mutlu ülkeleri...

Dünyanın en mutlu ülkeleri! Birleşmiş Milletler yayınladı, liste çok şaşırttı...
Dünyanın en mutlu ülkeleri! Birleşmiş Milletler yayınladı, liste çok şaşırttı... admin

1 / 23

Birleşmiş Uluslar'in BM bağımsız uzmanları tarafından hakikatleştirilen bu senenin 'Dünya Mutluluk Raporu' söylendi. İşte dünyanın en mutlu ülkeleri...

2 / 23

Birleşmiş Ulusların BM yayımladığı Dünya Mutluluk Raporu, dünyadaki en mutlu ülkelerin, en zengin ekonomiler değil eforlu sosyal devlet ve müessesesel takviyeyi bulunan ülkeler olduğunu ortaya koydu.

3 / 23

Mutluluk Raporu, ülkelerin kazanç, sıhhatli hayat temennisi, sosyal yardım, hürlük, güven ve cömertlik değişkenlerine hazırlanıyor.

4 / 23

Dünyanın en büyük ekonomisi ABD listede kendine ancak 19'uncu sırada yer bulurken, ekonomik büyüklükte onu izleyen Çin 93'üncü, Japonya 58'inci, Almanya 17'nci, İngiltere 15'inci, Hindistan 140'ıncı, Fransa 24'üncü, Brezilya 32'nci, İtalya da 36'ncı oldu.

5 / 23

DİJİTAL MEDYA MUTSUZLUĞU ARTIRIYOR
BM'nin 2012'den bu yana her sene değişik bir ana temayla yayımladığı raporda, bu sene "mutluluk ve cemiyet" mevzusuna odaklanıldı. Raporda, son 10 senede mutluluğun nasıl değiştiğine, bu metamorfozlara neden olan teknoloji, sosyal norm, çatışma ve hükümet siyasetlerine yer verildi. Raporun özel kısımlarında, cömertlik ve cemiyet yanlısı tavırlar, mutluluğun rey verme tavrına tesiri, internet kullanımının ve bağımlılığının mutluluğa tesiri incelendi.

6 / 23

Özellikle son yarıyılda ABD'deki genç jenerasyonun dijital medyada tükettiği zamanın çoğaldığına işaret edilerek, günde 6 saatten fazla zamanın internette, sosyal medya ve iletileşme gibi dijital medya mecrasında geçtiğine dikkat çekildi.Bu noktada, zamanın çoğunu dijital medyada tüketen fertlerin, bu civarlarda daha az süre geçirenlere mukayeseyle daha mutsuz olduğu ifade edildi. İşte dünyanın en mutlu ülkeleri...

7 / 23

10- AVUSTRALYA
Dünyanın en yaşanılabilir kentlerinin bu ülkeden çıkması Avustralya’nın listede yer almasını destekliyor. Dünyanın her yerinden gelen insanların yaşadığı bu ülkede konuşulan tüm diller ve dinler kabul ediliyor.

8 / 23

Birçok kültürden insanın huzurlu ve mutlu biçimde yaşadığı ülkede, tarihi ve kültürel açıdan da ehemmiyetli olan bir hayli yer var. Hatta Avustralya’nın UNESCO Dünya Serveti listesinde 19 tarihi mekanı yer alıyor.

9 / 23

9- KANADA
Irk ve sınıf ayrımının en az olduğu ülkelerden biri olan Kanada, sosyal ilişkilerde de hürmeti ön tasarıda yakalıyor. Harikulade bir tabiata sahip olan ülkede dünyanın en çok turist sürükleyen ülkesinden biri...

10 / 23

Kanada’ya gezi için gitmek isterseniz kışın gidecekler için dolaşıp görebilecekleri yerlerin başında gelen kentler Ottowa, Quebec, Montreal, Toronto. Bunun yanında ülkede güneşin tepede olduğu günlerde de dolaşılacak bir hayli yer bulunuyor

11 / 23

8- YENİ ZELANDA
Yeni Zelanda, idare şekli ve ulusuna sağladığı imkânlar ile dünyanın en mutlu ülkeleri listesinde sekizinci sırada yer aldı.

12 / 23

Yeryüzünün etkileyici manzaralarını, harikulade sahillerini, fiyortları, yemyeşil yağmur ormanlarını ve buzullarını görmek istiyorsanız gideceğiniz yer Yeni Zelanda olmalı…

13 / 23

7- İSVEÇ
İskandinavya'nın en gelişmiş ülkelerinden olan İsveç eğitimdeki niteliğinin yanı gizeme bilimsel ve teknolojik bir hayli büyümede de liderlik yapıyor. Yarıdan aşırısı ormanlarla kaplı, kocamanlı minikli surat binden fazla göle sahip olan ülke ismini milattan evvel bölgede yaşayan Svear kabilelerinden alıyor.

14 / 23

6- İSVİÇRE
Bilim insanlarıyla namlı İsviçre, dünyanın en mutlu ülkelerinden biri. Bankacılık ve finans sektöründe, dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan İsviçre de ulus fırsat ve ihtimallerden oldukça hoşnut vaziyette. İsviçre, dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olsa da aynı zamanda natürel hoşlukları ve harikulade manzaralarıyla da ön tasarıya çıkıyor.

15 / 23

5- HOLLANDA
Sevinçli başşehri Amsterdam ile tanınan Hollanda durgun, iyiliksever ve mutlu bir ulusa sahip vaziyette. Aruba, Çuraçao, Sint Marteen ve Hollanda’dan oluşan Hollanda Kraliyeti, 12 eyaleti oluşturan 61 kenti ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

16 / 23

Bu hoş ülkeye gittiğinizde ise sanat ve kültür güzergahından dolaşılacak bir hayli müze ve tarihi mekan bulunuyor.

17 / 23

4- İZLANDA
Volkanlar, buzullar, şelaleler diyarı olan İzlanda fazla göç almadığı için birbirine benzeyen ve aynı şeylerden zevk alan bir ulusa sahip vaziyette. tabiatın en az insan kadar ehemmiyetli olduğu İzlanda'da dolaşılacak ve görülecek bir hayli natürel hoşluk bulunuyor. Bu natürel hoşlukların başını ise kuzey ışıkları sürüklüyor.

18 / 23

3- NORVEÇ
Birçok değişik kültürden insan bir arada yaşadığı Norveç natürel hoşlukları ve eşsiz manzaraları ile her sene yoğun turist alakası görüyor.

19 / 23

2- DANIMARKA
İklim koşulları dikkate alındığında, Danimarkalıların mutlu olması için bir nedenleri kalmıyor.

20 / 23

Avrupa’da ehemmiyetli bir destinasyon merkezi olarak bilinen Danimarka’da dolaşmaya ve görmeye kıymet pek çok kültür-sanat ve cümbüş merkezi yer alıyor.

21 / 23

1- FİNLANDİYA
Finlandiya pahalı bir ülke olmasına karşın dünyanın en mutlu ülkeleri sıralamasında birinci sırada yer alıyor. Eğitim niteliği açısından da dünyanın ilk üçüne girmeyi muvaffak olan Finlandiya, ulusuna huzurlu ve mutlu bir hayat sunmayı muvaffak olmuş.

22 / 23

79- TÜRKİYE
Türkiye de listedeki 156 ülke arasında 79'uncu sırada yer aldı.

23 / 23

EN AZ MUTLU ÜLKE GÜNEY SUDANRaporda, 156 ülke arasında "dünyanın en az mutlu" ülkesi Orta Afrika ülkesi Güney Sudan oldu. Listede Güney Sudan'ı sırasıyla Orta Afrika Cumhuriyeti, Afganistan, Tanzanya, Ruanda, Yemen, Malavi, Suriye, Botsvana ve Haiti izledi.

Dünyanın en mutlu ülkeleri mutlu ülkeler raporu Seyahat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!