bahis siteleri

Ermeniler Türk bayrağını indirdi ülkücüler tekrar göndere çekti

Bosna hersek-ermenistan karşılaşması öncesi ermenistan taraftarları türk bayrağını indirdi. bunun üzerine bosna hersek'te yaşayan türk gurbetçiler türk.

Ermeniler Türk bayrağını indirdi ülkücüler tekrar göndere çekti
Ermeniler Türk bayrağını indirdi ülkücüler tekrar göndere çekti admin

Saraybosna'da dün oynanan Bosna Hersek-Ermenistan karşılaşması evveli Ermenistan taraftarlarının, kaldıkları oteldeki Türk sancağını indirdiğini dinleyen Bosna Hersek'te yaşayan Türk gurbetçiler, Ermenistan taraftarlarının kaldığı otele gitti. Otel misyonluları ile görüşen Türk gurbetçiler, Türk sancağının tekerrür asılmasını arz etti. Otel vazifelilerinden “Bugün asamayız ama yarın laf asacağız” yanıtını alan Türk gurbetçiler, “Biz bu sancağı bugün asacağız” karşılığını verdi. Türk gurbetçiler, otel misyonlularının tüm itirazlarına karşın Türk sancağını tekerrür göndere çekti. 

Sancağın asılması sırasında bir gurbetçi, “Bir insan anasız babasız yaşar ama vatansız yaşayamaz. Vatanımıza sahip çıkıyoruz. Nerede olursak olalım her zaman bu sancak için can vermeye, şehit olmaya hazırız” ifadelerini kullandı. 

Türk sancağının yine asılmasının ardından grup otelin önünden böldü 

Bosna Hersek'te yaşanan bu vaka sonrası söylemede bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Sancaksızlar sancaksızlar. Yere düşse sancak sızlar. Nereden öğrensin bedelini, soysuz sopsuz sancaksızlar. Sancağımızı indirenlere Aşık Sefai'nin lafları ile seslenmek isterim. Yerine asan ülküdaşlarıma da rahmetli Başbuğ'un, ‘İdealistler, insanlık alemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen gururlu bir sancağın taşıyıcısıdır' lafları ile Rabbim onları korusun ve gururlandırsın” dedi.  

İlker Turak

ermeni saraybosna türk sancağı türk bayrağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!