bahis siteleri

Hakkari Valiliğinden Açıklama..

Hakkari il merkezi ile yüksekova, çukurca, şemdinli ve derecik ilçesindeki 31 bölge, ‘özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.

Hakkari Valiliğinden Açıklama..
Hakkari Valiliğinden Açıklama.. admin

Hakkari Valiliğinden yapılan söylemede, şehir hudutları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve öbür terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemlerinin şehrin sosyal ve ekonomik büyümesini de negatif etkilemeye başladığı belirtildi.

Söylemede, “Bu eylemler sonucunda yurttaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan yoksun kalmıştır. Günlük yaşamları negatif etkilenen yurttaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

Valilik makamımız, öncelikle yurttaşlarımızın can ve mülk güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven etrafının devam ettirilmesi, devletimizin ve ulusumuzun her türlü terörist tehdidi ve hamleden korunması kastıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için alakalı mevzuat çerçevesinde her türlü önlemi almaktadır.

Bu önlemler kapsamında, 2565 rakamlı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince; şehrimiz merkez, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik ilçeleri hudutlarında bulunan 31 bölge, 4 Nisan 2019 günü saat 00.00.01'den 18 Nisan 2019 günü saat 23.59.59'a kadar, ‘Özel Güvenlik Bölgesi' bülten edilmiş olup, yurttaşlarımızın belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi menedilmiştir” denildi.

Söylemede, ‘Özel Güvenlik Bölgesi' bülten edilen alanlarla alakalı ayrıntılı bilgilerin valilik internet sitesinde yer aldığı belirtildi. 

Feyzullah Taş


 

hakkari özel güvenlik bölgesi haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema m
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!