bahis siteleri

Hayalet Gemi 'Bereket'i sökmek için dev vinç kuruldu

Zeytinburnu sahilinde batık bir şekilde bulunan “bereket” isimli kuru yük gemisinin sökülme işlemleri için deniz üstüne vinç kuruldu. tanzanya bandıralı 2 bin.

Hayalet Gemi 'Bereket'i sökmek için dev vinç kuruldu
Hayalet Gemi 'Bereket'i sökmek için dev vinç kuruldu admin

Liman ve sahillere terk edilmiş batık veya yarı batık vaziyette olan hayalet gemiler teker teker sökülme harekâtları devam ediyor. Zeytinburnu sarihlerinde büyük bir kısmı batmış halde olan"Bereket " isimli gemi söküm harekâtları için deniz üzerin vinç heyetti. Kaptan köşkü deniz üzerinde kalan geminin sökülme çalışmalarında gelinen son gidişat havadan görüntülendi. Görüntülerde geminin burnunda büyük bir metal istifin halatlar ile vinçin bulunduğu platforma bağlandığı gözüküyor. Ayrıca geminin deniz üzerinde kalan kısmında ise karabatakların yuvası haline geldi. Geminin söküm harekâtları yapılırken zaman zaman çevresine dubalarla sarıldığı görülüyor. İstanbul Zeytinburnu sarihlerinde 2017 sene Ocak ayında demirli halde bulunurken batan Tanzanya bandıralı 2 bin 980 grostonluk, 115 metre uzunluğundaki "Bereket" isimli kuru yük gemisi söküm işleri devam ediyor.  

Ahmet Faruk Sarıkoç
 

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!