bahis siteleri

İçişleri Bakanı Soylu: 'Son 30 yılda teröre katılımdaki en düşük yıl bu yıldır'

İçişleri bakanı süleyman soylu, “40 yıllık terörle mücadele tarihinde son 30 yılın teröre katılımdaki en düşük yılı bu yıldır. teröre katılımın tam üç katı.

İçişleri Bakanı Soylu: 'Son 30 yılda teröre katılımdaki en düşük yıl bu yıldır'
İçişleri Bakanı Soylu: 'Son 30 yılda teröre katılımdaki en düşük yıl bu yıldır' admin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart tercih çalışmaları kapsamında Bayrampaşa Kartaltepe Semti Yeni Cami Meydanı'nda yurttaşlarla toplandı. Bakan Soylu'ya Bayrampaşa Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Atila Aydıner ve AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı eşlik etti. Çok rakamda yurttaşın yoğun alakasıyla karşılanan Soylu, tercih otobüsünden yurttaşlara seslendi. Terör mevzusunda atılan adımları ve tercih sürecine ait bilgiler paylaşan Soylu, yurttaşlar tarafından alakayla dinlendi. Konuşma sonrası Soylu, yurttaşlara karanfil dağıttı.

“Sırtımızı PKK'ya, PYD'ye yasladık diyenlerin sırtını mı sıvalasaydık”

Bayrampaşa'da yurttaşlara seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bana kızıyorlar. Zira lafımı esirgemiyorum. Diyorlar ki çok sert konuşuyor. Ben çok sert mi konuşuyorum. Ne deseydim bayana başka bir deyişle. Kadın çıktı, dedi ki, ‘ben sırtımı PYD'ye, PKK'ya dayadım, terör örgütünü yasladım'. Sizi, bizi, ülkemizi, hepimizi tehdit etti. Sırtını mı sıvazlasaydık. Kadına ne dedik. Dediğimiz kolay. Dedik de, yaptık da. Sen şimdi sırtını PKK'ya, PYD'ye yasladın he, biz sana dört tane duvar verdik. İster o duvara yasla, ister o duvara yasla. Bu prensibin huzuruyla kimseye oynatmayız. O daha önceki Türkiye'deydi. 13-14 yaşındaki kızlarımızı alıp, dağa getirip, orada tecavüz ve taciz eden o hayvan Murat Karayılan, o hayvan Cemil Bayık'ın burnundan fitil fitil getirmezsem namerdiz” diye konuştu.

“Terörist cenazesinin başında gözyaşı döküp de yurttaşımızın ciğerine hançer saplattırmayız”

Geçen gün bir teröristin cezaevinde can verdiğini ifade ederek konuşmasını sürdüren Bakan Soylu, “Terörist cezaevine can verdi. Bunu götürecekler Diyarbakır'a. Orada havalimanında bunu karşılayacaklar. Kimler karşılayacak. Vekiller. Öğreniyorsunuz ben onlara milletvekili demiyorum. Onlar PKK'nın vekilleri. Onlar terörün vekilleridir. Orada gidip havalimanında cenazeyi karşılayacaklarmış. Sonrada kabirlikte merasim yapacaklarmış. Diyarbakır valimizi aradım. Dedim ki, bir; havalimanının çevresinde esamelerini görmek istemiyorum. İki; kabirliğe de bir km yanaştırmayacaksınız, bu vekilleri. Öyle terörist cenazesinin başında gözyaşı döküp de yurttaşımızın ciğerine hançer saplattırmayız” biçiminde konuştu.

“Son 30 senenin teröre katılımdaki en düşük seneyi bu yıldır”

Terörle gayrette büyük bir adım attıklarını kaydolan Soylu, “3 bin 333 teröristi son iki senede tesirsiz hale getirdik. Terör örgütü üst seviye idareyicilerini yalnızca 2018 senesinde 160'ın üzerinde yok ettik. 3 bin 99 sığınaklarını, barınaklarını tarumar ettik. 40 senelik terörle gayret tarihinde son 30 senenin teröre katılımdaki en düşük seneyi bu yıldır. Teröre katılımın bütün üç katı kadar da terör örgütünden teslim aldık. Terör örgütünü psikolojik olarak da, fiili olarak da, teknolojik olarak da çökertiyoruz. İlk kere bu fırsat elimize geçti. Surattık surattık kuyruğuna geldik” dedi.

“Erdoğan'ın ayağına topu bir verin de şu Kılıçdaroğlu'nun kalesinin doksanına çaksın”

Terör örgütlerine büyük kentlerde can suyu vermek istiyorlar diyerek konuşmasını sürdüren Soylu, “325 PKK'lı, 325 HDP'liyi Cumhuriyet Millet Partisi, Saadet Partisi, İyi Parti kendi listelerinden belediye meclis abonelerine yazdı. PKK'ya patlayıcı taşıyanın belediye meclis azalığında ne işi var Allah'ınızı severseniz. Karakolları bombalayanların belediye meclis azalığında ne işi var. Uyuşturucu satıp parasını PKK'ya yollayanların belediye meclis azalığında ne işi var. Doğu ve Güney Doğu'da bunları susturduk. Terörü tamamladık. Doğu ve Güney Doğu'da bunların hareket becerisini maniledik. Şimdi megakentlere mi sızacaklar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan futbol oynamayı öğreniyor değil mi? Ayağına top yakışıyor mu? Şu 4.5 sene de Tayyip Erdoğan'ın ayağına bir topu verin de şu Kılıçdaroğlu'nun kalesinin bir doksanına çaksın” dedi.

“31 Martta epope yazacağız”

Bayrampaşa Belediye Başkanı ve AK Parti Başkan Adayı Atila Aydıner ise, "31 Mart Bayrampaşa'mıza, ülkemize, dünyadaki mağdur insanların kurtuluşuna vesile olsun. Bu kurtuluşu hakikatleştirecek olan lider kadrosunda dünya lideri sevgili cumhurbaşkanımızın yol dostu, kıymetli büyük politikacı, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile birlikte 31 Mart'ta epope yazacağız” ifadelerini kullandı.  

Emrah Kuş


 

 

 

 

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!