bahis siteleri

İçişleri Bakanlığı: Seçimde çıkan olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti

İçişleri bakanlığı, 2 vatandaşın seçim öncesi, 2 vatandaşın ise seçim günü olmak üzere toplam 4 vatandaşın yaşanan olaylar sonucunda hayatını kaybettiğini.

İçişleri Bakanlığı: Seçimde çıkan olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti
İçişleri Bakanlığı: Seçimde çıkan olaylarda 4 kişi hayatını kaybetti admin

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan söylemede, 2019 Mahalli Yönetler Genel Tercihleri'nde tüm yurttaşların hürce, rastgele bir baskıya maruz kalmadan reylerini kullanmaları için lüzumlu ihtiyatların tasarlandığı ve sahada alana gelen vakalara göre ihtiyatların aktüellendiği belirtildi.

Bu sabah haysiyetiyle Bakanlık merkezindeki Tercih Güvenliği Koordinasyon Merkezi'nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, şehirlerdeki tercih koordinasyon merkezlerinin ise alakalı valilerin gözaltısında 24 saat temeline katlanan çalışma tasarısına geçtiği bildirildi. Sahada alana gelen hadiselerin anlık olarak izlendiği kaydolunan söylemede, bu sürecin rey sandıkları Şehir Tercih Kurulları'na teslim edilip, sayımlar bitirile kadar devamlı bir biçimde devam edeceği aktarıldı.

Söylemede, saat 15.00 haysiyetiyle bakanlığa şehirlerden 310 tercih hadiseyi bilgisi eriştiği belirtilerek, "Bu hadiselerin 62'si 298 Rakamlı Tercihlerin Temel Kararları ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'a muhalefet, 51'i rey pusulaların resimlerini sürükleme, 35'i tehdit ve hakaret, 62'si isteyerek yaralama ve darp, 15'i rey verme kumpasını bozma, 11'i tercih belge ve malzemeleri üzerindeki kabahatler, 20'si izinsiz silah taşıma ve 54'ü öteki kabahatler olmak üzere toplam 310 vaka alana gelmiştir. Aldığımız tüm temkinlere karşın 2019 Mahalli Yönetler Genel Tercihleri kapsamında şu ana kadar 2 yurttaşımız tercih evveli, 2 yurttaşımız tercih günü saat 15.00 haysiyetiyle olmak üzere toplamda 4 yurttaşımız yaşanan vakalar neticesinde yaşamını kaybetmiştir. 2014 Mahalli Yönet Genel Tercihleri'nde 5 şahıs tercih evveli, 12 şahıs tercih günü olmak üzere toplam 17 yurttaşımız yaşamını kaybetmişti. Yaşamlarını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz" denildi.  

Yağmur Yıldız

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!