bahis siteleri

'İhtiyaç sahibi ve yetimler adına teşekkür ediyoruz'

Türkiye'deki bağışçıların destekleriyle dünya genelindeki ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştırılıyor. dernekten konuyla ilgili bir teşekkür mesajı.

'İhtiyaç sahibi ve yetimler adına teşekkür ediyoruz'
'İhtiyaç sahibi ve yetimler adına teşekkür ediyoruz' admin

Senenin genelinde ve Ramazan ayında faaliyetlerini sürdüren Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği, bir araya gelen desteklerle dünyanın bir hayli bölgesinde lüzum sahiplerinin Ramazan ve Bayram keyfini yaşaması için çalışmalarda bulundu. 

Dernekten yapılan söylemeye göre hayırseverlerin bağışlarıyla; başta Türkiye olmak üzere, Asya kıtasında Arakan, Yemen, Suriye, Kudüs, Gazze ve Afrika kıtasında Sudan, Burkina Faso, Mali, Uganda bölgelerinde çalışmalar asıllaştırdı. 

On binlerce insana dayanak
Söylemeye göre dernek '150 bin Aileye iftar' projesi kapsamında İftar organizasyonları, 'Dünya Pak Suya Kavuşsun' sloganıyla birlikte tankerler ile su dağıtımı ve su kuyusu açılışları, '10 bin Lüzum sahibi aileye erzak dağıtımı' niyeti istikametinde ekmek ve yiyecek paketi dağıtımları, öksüzlere de bayram olsun diye '10 bin öksüze bayramlık' projesi için çalışmalar asıllaştırdı.

Çalışmalar hakkında bilgiler veren dernek yetkilileri; ‘'Bizlere bu çalışmalarda zekât, fitre, fidye ve sadakalarına desteklediyen, başta Türk toplumu olmak üzere tüm iyilikseverlere mazlumlar ve lüzum sahipleri ismine teşekkür ediyoruz. Sizlerin sayesinde açlıktan yatamayan çocuklar yattı, açlıktan bebeğini emziremeyen anneler bebeklerini emzirdi, açlıktan dik duramayan babalar konutlarına ekmek götürdü''şeklinde söylemelerde bulundu. 

Çalışmalar çoğalarak devam ediyor
Tüm sene süresince çalışmalarına aynı biçimde devam edileceğinin belirtildiği söylemede, şu ifadeler yer aldı: “Yapraklar ile hayat çabası veren Yemen de, bombardıman altındaki Gazze de, Anlatılması muhtemel olmayan muhtaçlık sürükleyen Afrika ve bir hayli bölgedeki çalışmalarında siz değerli iyilikseverlerin dayanaklarına lüzum dinliyor. Mağdur insanlara acil hayat kutuları ile dayanak olan Kardeş Eli Derneği, aynı zamanda sizlerin Adak, Akika, Şükür, Şifa ve Vacip kurbanlarını da lüzumu olan bölgelerde kesip muhtaç ulusa eriştiriyor. 

Asya ve Afrika pak suya kavuşsun
Asya kıtasında Arakan, Bangladeş, Sri Lanka, ve Afrika kıtasında ise Mali, Uganda, Kamerun, Burundi, Somali, Etiyopya, Gana, Benin, Zimbabwe, Çad, Zambiya ülkelerinde ‘'313 Köye 313 Su kuyusu'' projesi kapsamında çalışmalar hakikatleştiren dernek, çalışmanın tüm süratiyle devam ettiğini ve yıl sonuna kadar bitirileceğinin müjdesini verdi. 

Takviye faaliyetleri ile alakalı ayrıntılı bilgi için Kardeş Eli Beşeri takviye Derneğine 444 44 46-0216 224 2 224 numaralı telefonlardan veya kardeseli.org.tr sitesinden erişebilirsiniz.”  

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!