bahis siteleri

İmamoğlu, Yenikapı Mitingi Düzenlendiği Esnada Elindeki Son Anketi Duyurdu

Cumhur İttifakı'nın Yenikapı mitingi düzenlendiği esnada sürpriz bir çıkışa imza atan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 'Laf aramızda kalsın öndeyiz, kazanıyoruz' dedi.

İmamoğlu, Yenikapı Mitingi Düzenlendiği Esnada Elindeki Son Anketi Duyurdu
İmamoğlu, Yenikapı Mitingi Düzenlendiği Esnada Elindeki Son Anketi Duyurdu admin

CHP İstanbul Megakent Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart'a bir hafta kala tercihe ait iddialı bir değerlendirmede bulunarak, "Söz aramızda kalsın öndeyiz, kazanıyoruz. Ama çok çalışmamız gerekli. 6-7 günü çok sıkı geçirmemiz gerekli. Onun için sandığın başında vazife almalıyız" dedi.

31 Mart Yerel Tercih çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Millet Partisi'nin İstanbul Megakent Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Taksiciler Esnaf Odasını ziyaret ederek azalarıyla toplandı. Taksicilerle sohbet ederek onların meselelerini dinleyen İmamoğlu, çözüm tekliflerini anlatarak tercihte takviye istedi. Programın ardından Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'ne geçen İmamoğlu, burada Demokrasi Nöbetçileri Buluşması'na katıldı. Tercih günü sandıklarda vazife alacak gönüllülerle toplanan İmamoğlu, katılımcılara reylere sahip çıkın çağrısında bulundu.

"BEN UBER MEVZUSUNDA TAKSİCİNİN YANINDAYIM"

Günün ilk programında taksicilerle toplanarak konuşma yapan İmamoğlu, "Beynelmilel ağ diye tasvirlediğimiz bu sistemi Türkiye'ye giriş nedeni, bu evrakı bu dostlara veren eriştirme bakanlığı, bunu kendine destek olarak göstererek iş yapıyor. Bu sisteme evet diyen bunun önüne açan kavrayış sizin işinizi çözemez. Ben taksicinin yanındayım. Ben bu kentin bu ülkenin bir biçimde arttan dolanarak gelen sistemin beceriksizliği varsa ki var. Ben onun karşısındayım, taksicinin yanındayım. Ben şu anda size gelip elimde olmayan legal bir olanak yokken, onu iptal edeceğim, size de bunu vereceğim deme kaderim yok, ama karşısındayım. Şu an duruşma kararı devam ediyor, Al bir karar ona göre gereğini yapalım. Ben 1 Nisan'da desem ki size UBER'i menedeceğim, taksiyi yapacağım dersem yetkim yok ki, ben bu kent taksici esnafının yanındayım. Sizinle birlikte ortak çözüm bulma ismine mücadele göstereceğim" diye konuştu.

"2 BİN 150 GÖNÜLLÜ DOSTUMUZ VAZİFE ALACAK"

Taksicilerle buluşmanın ardından Beşiktaş'ta sandıkta vazife alacak gönüllüler buluşmasında konuşan İmamoğlu, "Sandıkta vazife alacak bireylere nasihatlerde bulunan İmamoğlu, "Bu sefer yenilik yaptık ve gönüllülerimizle bize gönüllü olarak müracaat eten İstanbullu hemşehrilerimizle her mektepte ayrı bir vazifeli kuruluş ettik. Bu dostlarımız mektep mesulü dostlarımızla birlikte çalışacaklar. Yalnızca megakent belediye başkan reylerini ayrıca kurduğumuz bir merkeze online olarak yollayacaklar. Bizim sistemimizde megakent belediye başkanı oylamasını neticeyi süratli ve pratik bir biçimde elde etmiş olacağız. Telaşım var ya çabuğumuz var ya bir an evvel bilmek istiyorum. Bin 919 mektepte şu an itibariyle 2 bin 150 gönüllü dostumuz vazife almış vaziyette. Çok teşekkür ediyorum. Dolayısıyla yol dostuyuz, yoldaşız, başka bir deyişle kol kola olacağız, o gün meseleleri bir arada çözeceğiz, o gün sistemli bir biçimde rey neticelerini merkeze yollayacağız" diye konuştu.

"SÖZ ARAMIZDA KALSIN ÖNDEYİZ, KAZANIYORUZ"

Gönüllüleri sandıkta vazife almaya davet eden İmamoğlu, "Mektepler çok ehemmiyetli, hemen neticeyi makûs bir biçimde söylemeler, manipülasyonlar, kafanızı karıştırıcı bir ekip harekâtlar olacak. Sakın haysiyet etmeyin. Bazı ajanslar üzerinden bu işlere girişecekler, hiç ilgilenmeyin işinize bakın. Bizim burada millet ajansımız var. Yurttaşın moralini bozup sandıktan uzaklaşmasını sağlayacaklar. Bakın şunu amaçlayabilirler; bizim geçerli bir reyimizi iptal ettirmek, onların geçersiz bir oyunu kabul ettirmek. Bu tercihin güçlü olacağını hepimiz öğreniyoruz. Söz aramızda kalsın öndeyiz, kazanıyoruz. Ama çok çalışmamız gerekli. 6-7 günü çok sıkı geçirmemiz gerekli. Onun için sandığın başında vazife almalıyız. Bize verilen oyu alakanızı sürüklemeyecek 2-3 şancı bireyin arasına yazarlar. Size İstanbul'dun geleceğin itimat, onun için bir reyin dahi neticeyi erişmesi için titiz davranın. Bana atılan reyin sandığa yansımasını sağlayın, karşı tarafa atılan reyin sandığa yansımasını sağlayın, kimsenin oyunu istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

"BU KENTE MUTLULUK, HUZUR, KARDEŞLİK, DENKLİK GELİYOR"

Programın ardından Sultanbeyli'ye geçerek tercih çalışmalarını sürdüren İmamoğlu, burada ilçe alanında bir araya gelen millete hitap etti. Heyecanlı kalabalığa konuşan İmamoğlu, "31 Mart'ta biz kazanacağız, bu kenti hoş idareyeceğiz. Halkımız bize 2024'ün Mart'ına kadar yetki verecek. Size de 2023'ün Haziran'ına kadar yetki verdi. Hizmette yarışalım, koşalım, hep birlikte halkımıza hizmet edelim. Sonra da yarışalım. Bu kente mutluluk, huzur, kardeşlik, denklik geliyor. Hiç kalbiniz burkulmasın, ben her yerde kardeşiz, biz kardeşlik kurmaya geldik" dedi.

haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!