bahis siteleri

'İşe girmek istiyorum ama görmeyen gözlerimle kimse beni işe almıyor' diye feryat etti

Zonguldak'ın çaycuma ilçesi'nde çocukluğundan beri gözlük kullanan inşaat işçisi gürel uzunçelebi, gözlükten kurtulmak için ameliyat oldu ve iki gözünü de.

'İşe girmek istiyorum ama görmeyen gözlerimle kimse beni işe almıyor' diye feryat etti
'İşe girmek istiyorum ama görmeyen gözlerimle kimse beni işe almıyor' diye feryat etti admin

Uzunçelebi laflarına devam ederek; "Takribî 25 yıldır gözlük kullanıyordum. Ama -28 dereceli gözlüğümü kullanmamak için operasyon oldum. Gözlerimi kaybettim. Bunun üzerine bu zamana kadar toplamda 8, 9 kere operasyon oldum. Şuan yalnızca sağ gözüm çok az görüyor. Sol gözüm hiç görmüyor, hala gözümde 6 dikiş var. Hiçbir biçimde sosyal teminatım olmadığı için sağlık kurumuna gidemiyorum. 4 aydır gözümde ki dikişlerle kaldım.
Operasyondan sonra Ankara'da sağlık kurumunda kurula girdim ve yüzde 59 rapor verdiler. Bu halimle emekli olamıyorum, raporum yeterli gelmiyor. İşe girmek istesem görmeyen gözle kimse almıyor.

Kaç yıldır manili yurttaşım bana iş vermiyorlar. Zonguldak'da ki İŞKUR'a gidiyorum, kesintisiz telefon ediyorum ama bana iş yok diyorlar. Bu halimle hem eşimin eline yoksul kalıyorum hem de kızıma bakmaya çalışıyorum. Kaymakamlığa, Belediyeye ve Valiliğe gittim. Çalmadık kapı vazgeçmedim. Ama kimse destek etmiyor. Şuan çok naçarım. Eşim çalışıyor diye hiçbir biçimde destek alamıyorum. Büyük babam bana Tarım Sigortası ödemesi yapıyordu, rahmetli olunca güçte kaldık. Ödeme yapamadık. Eşimin tekstilde işe girmesi ile tekerrür ödemeye başladık. Nedeni ise benim sağlık kurumulara rahat gidebilmem içindi.

Bir vakittir sigortaya da para yatıramadık. Takribî bin 700 TL borcum var. Hepimiz insanız ya şuan hastalansam hiçbir teminatım yok. Ne yapayım ben, can vereyim mi. Aylardır gözümde dikişler kaldı. Hekime gidecek param yok. Büyük kızım Devrek Lisesi'nde yatılı okuyor. Aylık 600 TL gideri oluyor. Çocuklarım okuduğu için aylık 50 TL veriyorlardı, onu da kestiler. Sebebi ise senin evine aylık 150, 200 TL para giriyor diyorlar. Soruyorum size 5 litre yağ, deterjan tozu alsan zati 100 TL yakalamıyor mu? Ben yetkilere sesleniyorum, çok mağdurum. Çocuklarım ve ben eşimin eline bakıyoruz. Yıllardır eşim tekstilde çalışıp bize bakmaktan hastalandı. Boyun ve bel fıtığı çıktı. Her ay rehabilitasyon görüyor.

Cumhurbaşkanım, ne olursunuz bana takviyeci olun. Bende Türkiye Cumhuriyeti yurttaşıyım, 17 ve 11 yaşlarında iki kızım var. Bir baba olarak elimden bir şey gelmiyor. Benim sizden rızam bana iş verin yada emekli yapın. Çok sıkıldım ve makûs gidişattayım. Evlatlarım için destek edin. Gözüm görmüyor, elimden kolumdan tutun artık ne olur. Bana uygun bir iş sağlarsanız çocuklarıma, eşime bakabilirim" diyerek feryat etti.

Gürel Uzunçelebi'nin 37 yaşındaki tekstil emekçisi olan eşi Kadriye Uzunçelebi de "Çocuklarım için destek edin, iş ihtimali sağlayın" diyerek; "Eşim gözlerini kaybettiğinden beri başka bir deyişle takribî 7 yıldır çalışıyorum. Eşimin büyükbabası ölüm etmeden evvel, ilerde bunalmayalım diye eşime Tarım Sigortası başlatmıştı. Bizde büyüklerimiz can verdikten sonra benim ücretimden güçte olsa ödeme yapmaya devam ediyorduk. Sigortaya ödeme yaptığımız için eşimin sakatlık ücreti, bakım aylığı kesildi.

Her ay bir yerlerden kısarak ödediğimiz sigortayı, benim hastalığım çıktığından beri ödeme yapamıyoruz. Zati 2 çocuğumun eğitim giderleri, öteki gereksinimleri derken eforumuz yetmemeye başladı. Ben isterim ki eşimin manisine göre bir iş verilsin. Çocuklarımızın geleceği için destek eli bekliyorum" diye gözyaşı döktü.  

Gülcan Çolak

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!