İsrail Basınında Adnan Oktar'ın Tutuklanması Nasıl Tepki Aldı

Adnan Oktar'ın tutuklanması sonrasında İsrail basının da Oktar hakkında çarpıcı yazılar dikkat çekti

İsrail Basınında Adnan Oktar'ın Tutuklanması Nasıl Tepki Aldı
İsrail Basınında Adnan Oktar'ın Tutuklanması Nasıl Tepki Aldı admin

Adnan Oktar ve 235 kişi sabah saatlerinde yapılan operasyonlarla gözaltına alındı. İsrail’in en ünlü yayın organlarından olan "Haaretz" ve "Jerusalem Post" bu operasyonlara haberlerinde yer verdi.  “Haaretz” haberinde Adnan Oktar için, "Kedicikler haremine sahip" ifadelerini kullandı.

Jerusalem Post, Adnan Oktar ve 160'dan fazla müridinin "suç örgütü" olmakla suçlandıklarını yazarken, Haaretz, Adnan Oktar'ın bir röportajı sırasında Yahudiler için, "Onları çok severim çünkü gerçek anlamda dindarlar" sözlerine yer verdi."Uluslararası ajanlık" iddiasıyla da suçlanan Adnan Oktar'ın, İsrailli politikacılar ve hahamlar ile yakın ilişkiler içerisinde olduğu Haaretz tarafından haber yapılmıştı.

Haaretz, 1 Nisan 2018 tarihinde kendi Youtube sayfasından Adnan Oktar'ı anlatan bir video yayınaldı. Bu videoda Oktar’ın İsrailli politikacılarla ve hahamlarla olan yakın ilişkisine değinilmişti. Haaretz, Adnan Oktar için, "Kimsin sen Adnan Oktar ve neden İsrailli politikacıları bu kadar çok seviyorsun"sorularını yöneltmişti.

Jerusalem Post ve Haaretz bugünkü gözaltılara ilişkin yayınladıkları haberleri de, Oktar’ın Yahudi siyasiler ve hahamlarla olan fotoğraflarıyla paylaştı.

 

adnan oktar adnan oktar israil israil basını adnan oktar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tatar     2018-07-12 Belkide onlara çalışıyordu yoksa neden ilgilensin İsrail hasta diye rapor alıp kulaniyorlardi bu kadar mal varlığı nerden geldi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!