bahis siteleri

İstanbul Caz Festivali 26 yaşında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen 26. İstanbul Caz Festivali, Caza Dokunan Eller sloganıyla 29 Haziran'da başlayacak.

İstanbul Caz Festivali 26 yaşında
İstanbul Caz Festivali 26 yaşında admin

Caz müziğin akılda adlarından aktüel müziğin tanınmış takımlarına, 300'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının ağırlanacağı şenlik, 27 değişik mekanda 50'nin üzerinde konseri sanatseverlerle buluşturacak.

Feriye'de hakikatleştirilen basın buluşmasında konuşan İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, yapısal olarak çok eforlu bir program hazırlandığını belirterek, "Hem mekanları hem de katılımcı sanatçılarıyla azıcık ileriye bakan bir program oldu." dedi.

Taner, İKSV'nin son yarıyılda daha çok gençlere ve çocuklara yoğun biçimde yöneldiğinin altını çizerek, şunları aktardı: "Bunun bir hayli misali var. Caz Şenliği içinde de özellikle Beylikdüzü, Beyoğlu ve Kadıköy'de, millete sarih fiyatsız konserler hakikatleşecek. Gençlerle buluştuk ve buluşmalar tasarıladık. Özellikle İKSV Kültür Sanat Kartı çıktığından beri gençlerin ilgisine sürüklüyor. Bu yıl da programda gençlere ve çocuklara müteveccih bir hayli konser, faaliyet olacak. Bunların yanı gizeme şenlikte bir ilk, bir çocuk kitabı hazırlanacak. Bu da İstanbul Caz Şenliği'nin ilklerinden ve İKSV'nin yapacakları arasında bundan sonra yer alacak."

Yaşam Boyu Başarı Mükâfatı, Hasan Hürsever ile Ömür Göksel'e 


Şenliğin "Yaşam Boyu Başarı Mükâfatı", davul sanatçısı Hasan Hürsever ile ses sanatçısı Ömür Göksel'e verilecek. Hasan Hürsever Trio ile Balkan Paradise Orchestra'nın 2 Temmuz'da Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi'nde reelleştireceği konserler evveli, mükâfatlar ibraz edilecek.

Boğaz turuyla müziğin buluştuğu deniz üstü konser kapsamında, 14 Temmuz’da Kabataş İskelesi’nden yola çıkacak vapurla hakikatleşecek yolculukta, yerli ve yabancı caz gruplarıyla caz DJ’leri sahne alacak.

Kontrbasçı ve bestekar Michael League'in Grammy mükâfatlı grubu Snarky Puppy ile Avusturyalı caz topluluğu Shake Stew, 9 Temmuz'da Uniq Sarih Hava Sahnesi'nde konser verecek.

Saksofoncu, bestekar, imalci Kamasi Washington, 10 Temmuz'da Volkswagen Arena'da hip-hop, R&B ve cazı harmanladığı bir performans sahneleyecek.

Grammy mükâfatlı Jacob Collier de şenlikte 

YouTube videolarıyla dünya çapında şan kazanan, 2016'da bestelerinden üretimciliğine kendi mücadelesiyle hazırladığı "In My Room" albümüyle iki Grammy kazanan Jacob Collier, 18 Temmuz'da Uniq Sarih Hava Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak.

ABD'li caz sanatçısı Jose James, 3 Temmuz'da Swissotel The Bosphorus'da, Aydın Esen Group 5 Temmuz'da Uniq Hall'de, Bill Charlap Trio 8 Temmuz'da Zorlu PSM'de konser verecek.

Trompetçi Paolo Fresu ve kontrbasçı Lars Danielsson ile caz gitarcıyı, bestekar, aranjör ve imalci Cem Tuncer ve grubu 12 Temmuz'da Venedik Epilepsiyi Bahçesi'ne, Ömür Göksel ile Hakan Başar Trio 16 Temmuz'da Uniq Sarih Hava Sahnesi'ne, Shai Maestro Trio ise 17 Temmuz'da Zorlu PSM'ye davetli olacak.

Modern caz müziği yorumcularından Belçikalı caz şarkıcısı, laf yazarı, bestekar ve multienstrümantalist Melanie de Biasio 5 Temmuz'da Uniq Sarih Hava Sahnesi'nde, RYMDEN, Turgut Alp Bekoğlu Love Jazz Quartet ve Barış Demirel 6 Temmuz'da Beykoz Kundura'da müzikseverlerin karşısına çıkacak.
Alfredo Rodriguez ile Pedrito Martinez 8 Temmuz'da The Marmara Esma Sultan Yalısı'nda, Elchin Shirinov Trio ile Cyrille Aimee7 Temmuz'da Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras'da, Mozaik 17 Temmuz'da Zorlu PSM'de sahne alacak.

Şenliğin ananeselleşen aktifliklerinden "Gece Dolaşması", 4 Temmuz'da ve "Parklarda Caz" ise 29 ve 30 Haziran'da yapılacak.

istanbul caz festivali caz festivali festival
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!