bahis siteleri

istanbul havalimanı için yeni açıklama

Atatürk havalimanı'nın istanbul havalimanı'na taşınması öncesi açıklamalarda bulunan istanbul büyükşehir belediye başkanı mevlüt uysal, “29 ekim'den bu yana bu.

istanbul havalimanı için yeni açıklama
istanbul havalimanı için yeni açıklama admin

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Atatürk Havalimanı'nın İstanbul Havalimanı'na taşınma sürecine ait basın buluşması tertip etti. İstanbul Havalimanı'nda asıllaşan buluşmaya İstanbul Megakent Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katıldı. Söylemelerde bulunan Uysal, İBB'nin yolcuların rahatlıkla erişimini sağlaması noktasında ehemmiyetli çalışmalar reelleştirdiğini belirtti.

“Atatürk Havalimanı'ndan buraya 15 gün müddetle fiyatsız taşıması var”

Yurttaşların İstanbul Havalimanı'na erişimini sağlama noktasında hakikatleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Uysal, “Otobüs A.Ş firmamızın da içinde olduğu bir sistemle yurttaşımız kasvet yaşamadan buraya erişebilecek. 29 Ekim'den bu yana bu yolcu taşıma sistemimiz devam ediyor. Günlük 5 hattan bu güne kadar taşınan yolcu rakamı 115 bin ortamında. Ancak yeni yarıyılda günlük 90-100 bin taşıma olacak, 20 duraktan. Hem kalkış noktalar hem de sefer rakamları çoğaldırılabilir. 15 dakika ile 40 dakika arasında kalkış noktalarından hareket edecek. İETT'mizin 3 ayrı hattan çalışması var.

Atatürk Havalimanı'ndan buraya 15 gün müddetle fiyatsız taşıması var. Bugün itibariyle yurttaşlarımız mobil uygulama üzerinden kalkış saatleri, noktaları, fiyatlandırmalar her şeyi takip edebilir. Atatürk Havalimanı'na yanlışlıkla gelen birisi oradan rahatlıkla İETT vasıtalarımızla buraya gelebilecek, bu taşınma esnasındaki bir hadise geçici müddetle yapılmış bir şey olduğu için fiyatsız olacak” dedi.

“Yurttaşlarımızdan da bu mevzuda kavrayış bekliyoruz”

Taşınma sırasında kapatılacak yollarla alakalı konuşan Uysal, “Nihayetinde bu mevzuda Eriştirme Bakanlığımız, Valiliğimiz tarafından seçenek rotalara manipülasyon yapılacak. Nihayetinde inanılmaz bir gidişat kesintisiz olan bir gidişat değil. Özellikle Basın Ekspress'in kapalı olması, İstanbul'a ehemmiyetli bir ana atardamar ama yurttaşlarımızdan da bu mevzuda kavrayış bekliyoruz. Taşınma esnafında o yolları kullanmayacaklar” diye konuştu.  

Ferhat Yasak - Ufuk Kıvık

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!