bahis siteleri

Kaftancıoğlu: 39 ilçenin 22'sinde maddi hata tespit ettik

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "300 sandıkta hata tespitlerimize ilişkin itiraz ettik. Bu itirazların kabulü ile birlikte İmamoğlu'nun oyu 4 bin 960 daha artacak" dedi.

Kaftancıoğlu: 39 ilçenin 22'sinde maddi hata tespit ettik
Kaftancıoğlu: 39 ilçenin 22'sinde maddi hata tespit ettik admin

Seyrantepe'de bulunan CHP 2'inci Bölge Tercih Koordinasyon Merkezi'nde gazetecilere söyleme yapan CHP İstanbul Şehir Başkanı Canan Kaftancoğlu, “İstanbul seçmenine reylerini koruyacağına söz vermiştik. Kimsenin hakkının kimseye geçmemesi için elimizden geleni yapacağımızı belirtmiştik. Şuana kadar bunu aşırısı ile muvaffak olduk ve yapılmak istenen yosunu harekâtlarına karşı muvaffak olacağız. İstanbul milleti verdikleri her doğru patent edilmesinin takipçisi olacağız ve bunu sağlayacağız" dedi.

"İMAMOĞLU'NUN OYU 4 BİN 960 DAHA ÇOĞALACAK"

Kaftancıoğlu, “Bizim İstanbul'da topladığım 31 bin 124 değil. 31 bin 186 ıslak imzalı zabıtlarımızla Yüksek Seçim Kurulu bilgilerini tek tek karşılaştırdığımızda kazanın Ekrem İmamoğlu olduğunu görüyoruz. Buna karşın, yosunu harekâtları oluşturulmaya ve bunun üzerinden bir netice alınmaya çalışılıyor. Sanki ilk kez bir tercih yaşanıyormuş gibi oluşturulmak oluşturulmak istenen yosunu operasyonu ile ulusun sandığa yansımış istemi gasp edilmeye çalışılıyor. Bizler tercih günü, yurttaşlarımız, devletin misyonlusunun olduğu her partinin temsilcisi olduğu sandığa giderek rey kullandılar. Rey kullanma harekâtı bittikten sonra, yeniden devletin misyonlusunun ve politik parti temsilcisinin olduğu etrafta reyler açıldı ve sayıldı. Bu reyler, ıslak imzalı zabıtlarla, kayıt altına alındı ve bu kayıtlarla Yüksek Seçim Kuruluna aktarıldı. Bu bilgileri aktarılırken kimi zabıtlarda parasal kusurlar oldu. Bizim de bugün saat 15.00'e kadar şehir genelinde 300 sandıkta parasal yanılgı tespitimiz oldu ve bu parasal yanılgı tespitlerimize ait itiraz ettik. Bu itirazların kabulü ile beraber İmamoğlu'nun oyu 4 bin 960 daha çoğalacak. İmamoğlu rey oranı çoğalacak." diye konuştu

“TAM GEÇERSİZ REYLERİN YİNE SAYILMASININ YASAL DESTEĞİ YOKTUR"

Kaftancıoğlu, "Öbür politik partilerin de reyleri sırasında oluşan parasal kusurların müracaat etmeleri ve bununla alakalı düzenlenmesi mevzusunda hiçbir kasvet yok. Yalnız İstanbul'da geçersiz reylerin yine sayılması ile alakalı ilçe tercih heyetlerine arzuhaller verildi. İlçe tercih heyetine geçersiz reylerin sayımı ile alakalı arzuhallerin verilmesi bunun yasal yardım olması gerekli. Yardımın da sandıkları kapandığı anda geçersiz reyler sayıldığında ıslak imza zabıtlarının altı oluşturulurken, altına geçersiz reylerle alakalı bir şerh düşülmesi gerekli ki, geçersiz reylerin yine sayılması için yasal bir bahane oluşmuş olsun. Bu olmadan tercih günü sandıklar açıldığında azıcık evvel dediğim gibi tam politik partilerin temsilcisi oradaydı, bir şerh yazılmadan tam geçersiz reylerin sayılması arzı tamamen mesnetsiz ve bir hiçbir hukuk bahane ile direndirilmeyen bir yaklaşımdır. Şayet, rastgele bir sandıkta geçersiz reylerin sayılması ile alakalı anekdot düşüldüyse bunun sayılmasında kasvet yok. Ama tüm geçersiz reylerin yine sayılmasının hiçbir mazereti ve yasal desteği yoktur. 2 İlçe tercih heyetine yapılan itirazlar da bu bağlamda zati yalanlandı." İfadelerini kullandı.

“31 BİN 186 ISLAK İMZALI ZABITLARIMIZLA BERABER BİZ MİLLETİMİZE VERDİĞİMİZ LAFIN ARTTAYIZ"

Kaftancıoğlu, “İstanbul'da tercihi kazandı dedik, millet kazandı dedik, 16 milyon İstanbullu kazandı dedik. Ama ne yazık ki bu istemi bir biçimde kabul etmek istemeyen ve bunu yosunu operasyonu ile dönüştürmek isteyen kavrayışla karşı karşıyayız. Elimizde mevcut bulunan 31 bin 186 ıslak imzalı zabıtlarımızla beraber biz milletimize verdiğimiz lafın arttayız. Bu lafla beraber tam neticeleri, testlerimizle tespitlerimizle, itirazlarımızla sizlere paylaşacağız. İstanbul'un kazanı 16 milyon İstanbulludur. İstanbul'un kazananı Ekrem İmamoğlu'dur." diye konuştu.

"22 İLÇEDE İTİRAZIMIZ VAR"

Basın söylemesinin ardından gazetecilerin suallerinin cevaplayan Kaftancıoğlu'na “Kaç ilçede tercih neticelerine itiraz edildi" suali yöneltildi. Kaftancıoğlu bu suale, “Biz 39 ilçenin 22 ilçesinde parasal yanılgı tespit ettik ve onunla alakalı 22 ilçede itirazımız var" dedi.

Kaftancıoğlu: 39 ilçenin 22'sinde maddi hata tespit ettik canan kaftancıoğlu ekrem imamoğlu chp istanbul en son haber haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!