bahis siteleri

Komünist başkan, Hedefini belirledi

Tunceli'nin ovacık ilçesinde organik tarım ve kooperatifçilik faaliyetleriyle gündeme gelen ve türkiye komünist partisi'nden (tkp) tunceli belediye başkanı.

Komünist başkan, Hedefini belirledi
Komünist başkan, Hedefini belirledi admin

25 sene süresince sıhhat memuriyeti yaptıktan sonra Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 2014 senesinde TKP'den belediye başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart tarihinde yapılan mahallî tercihlerde Tunceli Belediye Başkanlığını kazandı. TKP'nin Türkiye'de ilk ve tek il belediye başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu, şehir merkezinde esnaf ve yurttaşlara teşekkür ziyaretinde bulundu. Maçoğlu, ziyarette yaptığı söylemede, "Ovacık ile Dersim arasında Ovacık ile Mazgirt arasında abuhavasal farklılık yok.

Bu coğrafya yazı, kışı, ilkbaharı, güzü olan zirai faaliyete uygun bir coğrafya. Suratlarca yıldır dedelerimiz, büyüklerimiz bu işi yaptı. Ovacık'ta bizim yaptığımız tarım üzerinden kendisini var etmeye dikkat sürüklemekti. Bu ülkede besin gereksiniminin yoğunlaştığı, sanayi imaliyle insanların hasta olduğu bir civarda natürel yapım alanlarını geliştirerek insanların sıhhatli besin hakkını gözetmekti. Aynı zamanda hayvanların da esas lüzumlarını gidermekti. Natürel yapım alanları yaparsanız. Arıcı natürel bal getirir. Hayvan natürel yemden beslenir. Bir de ürettiklerinizi kooperatifler üzerinden yaparsanız getirisi de oluyor" dedi.

Ovacık'ta güç koşullarda yaşama geçirdikleri yapım modelini yaygınlaştırmak istediklerini kaydolan Maçoğlu, "Ovacık'ta kış koşulları daha güç ve soğuk. Kısıtlı bütçeye karşın bunu yaptık. Dersim'in 7 ilçesi ve köyüyle bunu yapabiliriz. Tam ilçe belediyeleri kazançsa beraber çalışma yapabiliriz. Bu olmazsa da köylülerle kooperatifler üzerinden çalışma üreterek Ovacık'taki imali daha eforlu hale getirmek istiyoruz" diye konuştu.

Seçilmesinin ardından çok rakamda tebrik telefonu ve iletiyi aldığına da değinen Maçoğlu, "Muhtaçlar, ezilenler, dünyanın tam ulusları hakikatinde bir şeyin farkında. Kendisini önem veren kavrayışı seziyorlar. Elimizden geldiğince, hayatımız süresince tam arkadaşlarımızın, tam insanların bu yönetimi hak ettiğini düşünüyoruz. Bizi ayrıştırmaya çalışanlara karşı toplanıp az olanın değil çok olanın idarediği kavrayışa doğru gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Onlara layık olmak için çok gayret tüketeceğiz" ifadelerini kullandı. Mazbatasını henüz almadığını da laflarına ilave eden Maçoğlu, mazbatayı aldıktan sonra süratlice çalışmaya başlayacaklarını kaydoldu.  

Ercan Topaç

Komünist başkan tkp tunceli ovacık Fatih Mehmet Maçoğlu haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!