bahis siteleri

Metin Akpınar'dan Duygulandıran Zeki Alasya Açıklaması: Rüyalarıma Giriyor

Usta tiyatrocu Metin Akpınar, verdiği röportajda 2015 yılında kaybettiğimiz usta sanatçı Zeki Alasya hakkında açıklamalarda bulundu. Akpınar, 'Annem babam benim rüyama girmez, Zeki girer. Onla uğraşıyorum yani. Nurda yatsın yavrum' dedi.

Metin Akpınar'dan Duygulandıran Zeki Alasya Açıklaması: Rüyalarıma Giriyor
Metin Akpınar'dan Duygulandıran Zeki Alasya Açıklaması: Rüyalarıma Giriyor admin

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Rejisörü Aykut Küçükkaya'ya bir mülakat veren Akpınar, 2015 senesinde kaybettiğimiz akılda sanatçı Zeki Alasya'yla alakalı konuştu.

Akpınar, "Nazım ustanın dediği gibi yarin yanağından gayrı her şeyde ortaktık. Annem babam benim düşüme girmez, Zeki girer. Onla uğraşıyorum başka bir deyişle. Nurda yatsın yavrum, hoş adamdı, iyi adamdı" diye belirtti.

"ANNEM BABAM GİRMEZ, ZEKİ DÜŞLERİME GİRER"

İşte Metin Akpınar ile yapılan o mülakat:

Zeki Alasya ile film devireme serüveniniz olmuş. Paylaşır mısınız bizimle?

Rahmetli Zeki resimciliği çok beğenirdi. Rus cihazları vardı, yukardan baktığımız, ilk onlarla başladık. Turnelere gittiğimizde karanlık oda yapardı. Biz karanlık odada birlikte fotoğraf basardık. Üç banyodur, gümüş nitratlı… Hatta karaciğer hastalığına da oradan tutulduğunu düşünüyorum. 1. banyo, 2. banyo, 3. banyo... Onların terminalojisi de her anlama gelebilen acayip terminolojilerdir. Bas, koy, geliyooor, bas, amaaan, dur, bir parmak at, çok iyi oldu, Allaaah çok iyi, aman geldi, geldi, geldi gibi. Erotik olarak değerlendirelebilcek deyişlerdir. Ankara'da otelde kalıyoruz, hava da sıcak, biz de atlet donuz, alttan da meşrubat birşeyler söyledik, çocuk geldi, kapıyı tıkladığında, bu evre devam ediyordu, bunların hepsini dinledi. Kapıyı açınca, Zeki Metin'i, kan ter içinde, atlet donla görünce, çok fena bir şok geçirmişti yavrum, herhalde bizi yanlış kavradı. gülüyor Sağolsun, ortağım harikulade bir adamdı. Turnelere biz akvaryum da götürürdük. Bazen 45 gün kalıyorduk turnede.

Akvaryum da mı götürüyordunuz?

Natürel akvaryum merakı vardı Zekiciğimin. Bitmeyen bir enerjisi vardı. Kendine ne alıyorsa, bana da getirirdi, o unuturdu, vazgeçerdi, ben devam ederdim. Bir gün geldi, 'balkona çık' dedi, karşıda iki tane araba duruyor. 'Bkocaman senin seç' dedi, kendi de seçmiyor. Ben Skylark'ı seçtim, o Reno Station'u seçti. Böyle bir adamdı. Akvaryum alırsa, benim de akvaryumum olurdu. Ne balıklar besledik. Öpüşen guramiler vardı. Ender öpüşürler. Öpüşecekler diye saatlerce onlara bakardık...

Zeki Alasya'yı özlüyorsunuz değil mi?

Zeki ile yaşamak bir neşeydi. Biz birlikte geliştik. Başka zaman da söyledim, Zeki Metin ilişkisi sanki bir yazgı gibidir. Ben Aksaray'da doğdum geliştim, oradan beslendim. Zeki Laleli'de doğdu. Aynı folklorle beslendik. Babalarımız da İbrahim Ethem Kimya Evi'nde çalışıyordu.

Annelerimiz dahi rahmetli olunca Valide Camii'nden kaldırıldı, imamlarımız dahi benzerdi. Biz İstanbul Ulusal Türk Arza Birliği'nde 1962'de karşılaştık. Nazım ustanın dediği gibi yarin yanağından gayrı her şeyde ortaktık. Annem babam benim düşüme girmez, Zeki girer. Onla uğraşıyorum başka bir deyişle. Nurda yatsın yavrum, hoş adamdı, iyi adamdı."

Milli Türk Talebe Birliği Cumhuriyet Gazetesi Metin Akpınar İbrahim Ethem Zeki Alasya Zeki Metin Yönetmen Istanbul İstanbul Renault Akpınar Ankara Araba Gümüş Anne Reno Mac Fi haberleri haber haberler hab
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!