bahis siteleri

'Mide botoksu yaptırmayın'

Obezite ve metabolik cerrahi uzmanı op. dr. gürdal ören, ''botoks maddesinin mide üzerinde kullanılabilirliği konusunda maalesef ki fda ve ema onayı.

'Mide botoksu yaptırmayın'
'Mide botoksu yaptırmayın' admin

Mükâfatlı cerrah; Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gürdal Ören, son bir senede çoğalış sağlayan zayıflama usulü mide botoksunun FDA ve EMA onayının bulunmadığını söyledi. Son zamanlarda özellikle Türkiye'de hem hekimlerin hem de hekim olmayan bir ekip hoşluk merkezlerinin mide botoksu reklamını yanlış bulduğunu kaydolan Op.Dr. Gürdal Ören ''Botoks maddesinin mide üzerinde kullanılabilirliği mevzusunda ne yazık ki ki FDA ve Avrupa İlaç Müesseseyi EMA onayı bulunmamaktadır'' dedi. 

Op.Dr. Ören,”FDA tarafından onaylanmamış bir obezite rehabilitasyon usulü ne yazık ki ki ülkemizde çığ gibi gelişiyor. İnsanların sıhhatiyle oynanıyor. Yapılan bilimsel çalışmalarda obezite rehabilitasyonunda endoskopik usulle mideye botoks enjekte etkenin obeziteyle çabada tamamen tesirsiz olduğu ispatlanmıştır ve onaylanmamıştır” ifadelerini kullandı.

“Mide botoksu uygulamalarının durdurulması gerekir”
“Botoksun mide üzerinde kullanılabilirliğine dair onaylanmış en minik bir uygulama usulü ne yazık ki ki bulunmamaktadır” diyen Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gürdal Ören ''En kısa müddette mide botoksu uygulamalarının durdurulması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.  

Mide botoksu botoks fda ema
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!