bahis siteleri

Milli Savunma Bakanlığından DEAŞ Açıklaması: Göğüs Göğüse Mücadele Veren Tek Orduyuz

Milli Savunma Bakanlığından DEAŞ'la mücadeleye ilişkin yapılan açıklamada, 'Diğer ülkeler DEAŞ'la mücadeleyi daha çok hava kuvvetleri ile yürütürken, Türk Silahlı Kuvvetleri DEAŞ'la mücadeleyi göğüs göğüse yürüten tek ordu olmuştur.' ifadeleri kullanıldı.

Milli Savunma Bakanlığından DEAŞ Açıklaması: Göğüs Göğüse Mücadele Veren Tek Orduyuz
Milli Savunma Bakanlığından DEAŞ Açıklaması: Göğüs Göğüse Mücadele Veren Tek Orduyuz admin

Ulusal Korunma Bakanlığından MSB yapılan söylemede, "Sınır hattımız süresince 243 meskün mahal ve 2.015 kilometrekare alan DEAŞ'tan arınılmış, 3 binden fazla radikal DEAŞ terör örgütü üyeyi tesirsiz hale getirilmiş, DEAŞ terör örgütüne ait 21 bin amaç tahrip edilmiştir" denildi.

"FIRAT KALKANI HAREKATI GAYESİNE ERİŞMİŞTİR"

Ulusal Korunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı ve DEAŞ ile gayrete ait söyleme yayımladı. MSB'den yapılan söylemede, "Türk Silahlı Güçleri tarafından, sınır güvenliğini kuruluş etmek, DEAŞ terör örgütünün tehdit ve hücumlarını önlemek, yerinden edilmiş Suriye ulusunun konutlarına dönüşüne katkı sağlamak kastıyla, 24 Ağustos 2016 tarihinde, adi darbe teşebbüsünden yalnızca bir ay sonra, Fırat Kalkanı Harekatı başlatılmıştır. Fırat Kalkanı Harekatı, El Bab mesken yerinin 24 Şubat 2017 tarihinde hakimiyet altına alınmasıyla beraber gayesine erişmiştir" denildi.

"GAYRETİ GÖĞÜS GÖĞÜSE YÜRÜTEN Türkiye Elektrik Kurumu ORDU OLMUŞTUR"

Söylemede ayrıca, "Özgür Suriye Ordusu ile beraber yürütülen harekat zamanınca, sınır hattımız süresince 243 meskün mahal ve 2.015 kilometrekare alan DEAŞ'tan arınılmış, 3 binden fazla radikal DEAŞ terör örgütü üyeyi tesirsiz hale getirilmiş, DEAŞ terör örgütüne ait 21 bin amaç tahrip edilmiştir. Değişik ülkeler DEAŞ'la gayreti daha çok hava güçleri ile yürütürken, Türk Silahlı Güçleri DEAŞ'la gayreti göğüs göğüse yürüten türkiye elektrik kurumu ordu olmuştur" ifadeleri yer aldı.

"320 BİN SURİYE YURTTAŞININ KONUTLARINA DÖNMELERİ SAĞLANMIŞTIR"

Fırat Kalkanı Harekatı ile hakimiyet altına bölgelerde; mayın, EYP pakliği, güvenlik ve asayişin sağlanması faaliyetlerine devam edildiği de belirtilen söylemede, "Ayrıca, alakalı müesseselerimizle beraber bugüne kadar yapılan bu çalışmalar sonucunda büyük bir kısmı Fırat Kalkanı Harekat Alanına olmak üzere takribî 320 bin Suriye yurttaşının konutlarına dönmeleri sağlanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: İHA
Türk Silahlı Kuvvetleri Milli Savunma Bakanlığı Türk Ordusu Surıye Suriye Ankara Fırat Eyp TSK haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!