bahis siteleri

Namazın Ruhunu Teslim Ettiği Kareler İslamın Reddettiği Namazda Protokol Saf'ı

Belediye Başkanı, Başkan yardımcısı, Garnizon Komutanı ve AKP İlçe Başkanının, halkın önünde özel bir saf oluşturdukları PROTOKOL NAMAZI

Namazın Ruhunu Teslim Ettiği Kareler İslamın Reddettiği Namazda Protokol Saf'ı
Namazın Ruhunu Teslim Ettiği Kareler İslamın Reddettiği Namazda Protokol Saf'ı admin

15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yılı dolayısıyla Konya'da Karapınar Kaymakamlığı öncülüğünde, Karapınar Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından bir anma etkinliği düzenlendi.

Programa, İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca, Atış, Test ve Değerlendirme Grup ve Garnizon Komutan V. Yüzbaşı Ufuk Devam, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AKP İlçe Başkanı Nadi Tartan, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Yürekli, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbaba, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Özsoy gibi isimler katıldı.

Ancak anma töreninde, namaz kılarken bir olay dikkat çekti.

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında, ibadet sırasında; Belediye Başkanı, Başkan yardımcısı, Garnizon Komutanı ve AKP İlçe Başkanının, halkın önünde özel bir saf oluşturdukları görüldü.

VIP namaz dikkat çekerken, Karapınar Belediyesi de, sosyal medya hesabından o fotoğrafları paylaştı.

Namaz'da Saf Tutmanın Usulleri Ön Saf'ta Kimler Bulunmalı

Cemaat oluşturarak topluca namaz kılınması esnasında ön saf'ta namaz kılacak kişilerin belirlenmesinde rütbe mevki görevi değil namazın eda edilmesi anında doğabilecek hata yanlış vs gibi durumlara müdahale edebilecek dini yeterliliğe sahip insanlar ölçü alınır, yani Cumhurbaşkanı ile mahallede çöp toplamakla görevli kişi  aynı safta namaz kılar, bu Allah'ın huzurunda herkesin eşit olduğunun bir göstergesidir. Cemaatin oluşturduğu saflar düzenli olur ve böyle kurgulanmış protokol safları namazın ruhuna ve namaz ibadetinin esaslarına tamamen aykırıdır. Protokoldeki kişilerin namaz ve saf tutma bilgileri olmayabilir bu konuda ki şayet varsa cehaletleri mazur görülebilir fakat adeta protokol saf'ı görünümlü namazı kıldıran imam'ın böyle bir şeye devam etmesi namazın ruhu açısından tek kelime ile çirkindir ve bu imam'ın yeterliliği soruşturulmalıdır.

 

konya karapınar kaymakamlığı vip namaz protokol namazı 15 temmuz kutlamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!