bahis siteleri

Okullar Arası Atletizm Şampiyonasına Yoğun İlgi

78 takımdan 522 öğrencinin kıyasıya yarıştığı şampiyonaya öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Okullar Arası Atletizm Şampiyonasına Yoğun İlgi
Okullar Arası Atletizm Şampiyonasına Yoğun İlgi admin

Kocaeli Megakent Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Kocaeli Gençlik ve Spor Şehir Müdürlüğü ve Kocaeli Şehir Ulusal Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde reelleşen Mektepler arası spor ligleri kapsamında Mektep Sporları Atletizm Şampiyonası yapıldı. 78 ekipten 522 talebenin kıyasıya yarıştığı şampiyonaya talebelerin alakası yoğun oldu. Atletizm alanında bir hayli faallik yapılırken 2 bin 500 talebe ve beden eğitimi hocaları şampiyonaya katıldı.

PROTOKOL ALAKA GÖSTERDİ

İzmit Atletizm Pisti’nde reelleşen Atletizm Şampiyonasına Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Kocaeli Megakent Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kocaeli Gençlik ve Spor Şehir Müdürü Muzaffer Çintimar, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Kocaeli Mektep Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut, İzmit Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Engin Yaşar katıldı. Ayrıca İlerleyen saatlerde yapılan mükâfat merasimine Kocaeli Megakent Belediyesi Başkan vekili Zekeriya Özak’ta katılım gösterdi.

HÜNERLİ GENÇLERİMİZİ KEŞFEDİYORUZ

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Megakent Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Megakent olarak bu cins organizasyonlar yaparak hünerli gençleri keşfettiklerini ifade etti. Kocaeli’de bulunan öteki müesseselerin de dayanağıyla şehirde bir spor kültürü oluşturduklarını belirten Bilgi, “Bugün Atletizm şampiyonası için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Şehrimizde spor kültürü oluşturmak için Megakent olarak fiyatsız spor mektepleri başta olmak üzere bir hayli çalışma yürütüyoruz. Bu organizasyonlar sayesinde atletik anlamda hünerli olan gençlerimizi keşfederken öteki gençlerimizde ise bir spor kültürü oluşturuyoruz. Davetimizi kırmayarak katılım gösteren Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Sayın Fatih Çintimar başta olmak üzere organizasyonda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi

“HÜNERLİ SPORCULARI TESPİT EDELİM”

Yaşamın her düzeyinde talebelere destekledinmesi gerektiğini söyleyen Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, spor çok iyi hizmet ettiği için Kocaeli Megakent Belediyesine teşekkür ettiğini ifade etti. Çintimar “ Atletizm gibi bir spor dalının bu kadar alakayla takip edildiğini görmek mutluluk verici. Tabi burada Megakent Belediyemizin ehemmiyetli bir rolü var. Bu çocuklara alan açılmasa, bu kadar alaka da olmazdı. Çocuklarımızı keşfetmemiz gerekiyor. Hünerli çocuklar mekteplerde vardır. Hocalarımızdan rica ediyorum onlar da hünerli çocukları tespit etsinler. Çocuklarımız spor yaptığı zaman daha sıhhatli düşüneceklerdir. Ufak yaşlarda onları doğru yönlendirmek gerekli” dedi.

AÇILIŞI ÖZEL ATLETLER YAPTI

Öte yandan “21 Mart Dünya Down Belirtililer” günü sebebiyle şampiyonaya katılan özel atletler organizasyona renk kattı. Farkındalık oluşturması emeliyle Down Belirtili atletler müsabakanın startını verdi.

GENÇLERDEN YOĞUN ALAKA

Bir gün süresince devam eden Atletizm şampiyonasına geçlerin alakası yoğun oldu. 78 ekipten 522 talebenin çaba ettiği şampiyonada günün sonunda derece yapanlar kupa ve madalyalarını aldı. Ufak erkekler ve kızlar, genç erkekler ve kızlar, yıldız erkekler ve kızlar olmak üzere 6 kategoride yapılan yarışlarda derece yapan talebeler büyük bir coşkuyla mükâfatlarına kavuştu. 2 bin 500 talebe ve hocanın katılım gösterdiği şampiyonada ananesel çocuk oyunları, şişme reyin grupları ve çocuk atletizm parkurları büyük coşkuya sahne oldu.

Şampiyonda derece yapan mektepler ise şu biçimde oldu;

UFAKLAR KATEGORİSİ

Ufak kızlar kategorisinde 1. Körfez Nuh Çimento Ortaokulu, 2. Gebze Farabi Ortaokulu 3. ise Darıca Servet Yalçın Ortaokulu oldu. Ufak erkeklerde 1. Başiskele Şehit Emrah Sapa Ortaokulu 2. Kartepe Şehit Piyade Murat Hasırcıoğlu Ortaokulu, 3. ise Darıca Servet Yalçın Ortaokulu oldu.

GENÇLER KATEGORİSİNDE

Genç kızlar kategorisinde 1. Atılım Anadolu Lisesi olurken 2. Gebze Anibal Anadolu Lisesi 3. İse Tevfik Seno Arda Anadolu Lisesi oldu. Genç erkeklerde ise 1. Kartepe Hayrettin Gürsoy Hoş Sanatlar ve Spor Lisesi, 2. Kartepe MTAL 3. ise İzmit Sabancı MTAL oldu.

YILDIZLAR KATEGIRİSİNDE

Yıldız kızlarda 1. Gölcük Atatürk Ortaokulu, 2. Körfez İlimtepe Ortaokulu, 3. İse Gebze Farabi Ortaokulu olurken Yıldız erkeklerde 1. 28 Haziran Ortaokulu, 2. Mustafa Necati Ortaokulu 3. İse Gebze İmamhatip Ortaokulu oldu.

Okullar Arası Atletizm Şampiyonası kocaeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!