bahis siteleri

Patileri Ve Kuyruğu Vahşice Kesilerek Ormana Atılan Can'ı Kaybettik

Geçtiğimiz günlerde Sapanca bölgesinde hayvanseverler tarafından ön ve arka patileri ile kuyruğu kesilmiş halde bulunan yavru köpek için kötü haber geldi

Patileri Ve Kuyruğu Vahşice Kesilerek Ormana Atılan Can'ı Kaybettik
Patileri Ve Kuyruğu Vahşice Kesilerek Ormana Atılan Can'ı Kaybettik admin

Sapanca 'da ormana terkedilmiş kedi ve köpekleri besleyerek yaşama tutunmaları için gayret gösteren hayvansever gönüllüler tarafından bir süre önce bulunan yavru köpek tüm Türkiyenin yüreğini dağlamıştı. Bulunduğunda acılar içinde kıvranmakta olan ve henüz bebek durumdaki köpek, dört patisi ve kuyruğu, kesici alet ile bir insan tarafından vahşice kesilerek kopartılmış halde bulunmuştu.

Hayvanseverler Seferber Oldu

Henüz kimliği belirlenememiş kişi veya kişilerce uğradığı insanlık dışı saldırı sonrası bulunan bebek köpek hayvanseverler tarafından tedavi altına alındı. Yapılan müdahaleler sonrası acıları dindirilerek ameliyata hazırlanan köpek için bugün maalesef acı haber geldi, minik yüreği onca çektiği acıyı kaldıramadı ve geride insanlığımızdan utanacağımız bir ortak hafıza bırakarak gözlerini kapadı.

Bu Vahşeti gerçekleştiren kişi ya da kişileri tanıyan vatandaşların insanlık adına en yakın emniyet birimleri ile temas etmesini diliyoruz.

Yavru köpek, İstanbul Ataşehir’de bulunan havyan hastanesine getirilmişti. Hastane yetkilileri sosyal medyada yaptıkları paylaşımda, " Gerçekten çok üzgünüz. Elimizden gelen her şeyi yaptığımız beirtmek isteriz. Maalesef talihsiz yavrumuzun o minik vücudu operasyonu kaldıramadı. Kendisini kaybettik" dedi.

Veteriner doktor Berktuğ Çiftçi, ameliyat öncesinde şunları söylemişti:

"Hayvanın muayenelerini yaptıktan sonra ayaklarının bandajları alındı ve ağrı kesici antibiyotiklerle, serumlarla desteklendi. Daha sonra hayvan yemek yemeye başladı. Bu iyi bir gelişmedir hayvan için. Bugün için de açıkta kalan yaraların tekrar revize edilerek ameliyata alarak onu ilerde rahat yaşayabileceği protez takıp, gezebileceği şekilde ayarlamaya çalışacağız. 15 günlük kritik bir sürecimiz var. Hayvanın durumu şu an kritik. İlk önce bizim için önemli olan hayvanın hayatta kalabilmesi. Daha sonra uzuvlarıyla alakalı düşüncelerimizi hayvana uygulayacağız daha rahat bir hayat yaşayabilmesi için çabalayacağız. Hastanemize her gün insanlar tarafından darba uğrayan travmaya uğrayan hayvanlar gelmekte. Rutinde yaşadığımız bir olay maalesef ülkemizde şiddet hat safhada. Ama bu gördüklerimiz arasında en kötüsüydü. Biz de şok olduk ilk anda ama daha sonra elimizden geleni yaptık .Ameliyat için hayvanın röntgenleri çekildi. Hayvanın tam olarak probleminin ne olduğu tespit edildi. Nerelerde nasıl kesiklerin oluştuğu, kemiklerin ne kadar zarar gördüğü tespit edildi. Bizim yapacağımız ameliyat hayvanın ileride protez olabilecek şekilde uzuvlarını koruyacak şekilde bir operasyon gerçekleştirmek amacımız."

 

sapancada vahşet sapancada patileri kesilen köpek sapanca köpek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!