bahis siteleri

Polis Otosunda Cinsel İstismar! 46 Yıla Kadar Hapsi İstendi

İstanbul Fatih'te uygulama yaptıkları takside 27 yaşındaki Özbek kadını 4 saat alıkoyup cinsel istismarda bulunan, 1'i tutuklu 5 polisin yargılandığı davada savcı mütalaasını bildirdi. Savcı tecavüzle suçlanan sanık polis Şeref Ş. hakkında 46 yıla kadar hapis talep etti.

Polis Otosunda Cinsel İstismar! 46 Yıla Kadar Hapsi İstendi
Polis Otosunda Cinsel İstismar! 46 Yıla Kadar Hapsi İstendi admin

Fatih'te uygulama yaptıkları taksideki Özbekistan tebaalı I.K. 27 adlı kadının yanında kimliği olmadığı bahanesiyle takım vasıtasına alınıp 4 saat alıkonulup cinsel istismarda bulunulması ve bin 400 TL parasının alınmasına ait 1'i tutuklu 5 polisin suçlandığı davada, savcı mütalaasını bildirdi. Savcı cinsel istismarla yargılanan maznun polis Şeref Ş. hakkında 46 seneye kadar mapus arz etti. Savcı, öteki üç polis hakkında ise "kabahati bildirmedikleri" bahanesiyle 3 seneye kadar mapus arz etti.

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen mahkemeye, tutuklu maznun Şeref Ş. ile tutuksuz maznunlar İsmail K., Enes S., Yaşar S., Ahmet B. ve avukatları katıldı. Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ve İstanbul Barosu'nun avukatları da mağdur I.K.'yı temsilen mahkemede hazır bulundu.

"RASTGELE BİR ZORLAMA OLMAMIŞTIR"

Söz alan maznun Şeref Ş. "Hadiseleri olduğu gibi anlattım. Saptırmadım. Rastgele bir zorlama olmamıştır. 6 aydır tutukluyum. Eşim ve iki kızım var. Suçsuzum. Tahliyemi istiyorum" dedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın avukatı laf alarak maznunların korunmalarının paradokslu olduğunu, müştekinin deport edilmeyi göze alarak davacı olduğunu ve bu hususun dikkate alınmasını söyledi.

SAVCI MÜTALAASINI BİLDİRDİ

Mahkemede savcı Mustafa Dağ temel hakkındaki görüşüne söyledi. Mütalaada, hadise günü olan 15Ekim 2018 günü, saat 21.00 sıralarında mağdure I.K.'nin polis vasıtasına bindirildiği anımsatıldı. Vasıtada polis Şeref Ş'nin vazgeçilmesi için mağdureden para istediği, mağdurenin bin 400 TL'si olduğunu söylediği, polis Şeref'in 3 bin dolar istediği, mağdurenin ise bu kadar parasının olmadığını söylediği, maznun Şeref'in mağdureyi 3-4 saat takım taşıtında dolaştırdığı anlatıldı. Öteki polis İsmail K. yemek için vasıtadan inince maznun Şeref'in vasıtayı alıp surlara götürdüğü, mağdureye ilişkiye girmek istediğini söylediğini, mağdurenin bu öneriyi kabul etmemesi üzerine silah göstererek vasıtanın arka koltuğunda güçle cinsel ilişkiye girdiğini belirtti. Daha sonra mağduru vazgeçme karşılığında bin 400 lira parasını da güçle aldığı belirtilen mütalaada, polis Şeref Ş.'nin "Kaliteli cinsel atak", "Misyonunun sağladığı nüfuzu makûsa kullanmak suretiyle fayda sağlamak" ve "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" kabahatlerinden 23 seneden 46 seneye kadar mapusla cezalandırılmasını istedi.

MÜTALAAYA KARŞI SAVUNMALARINI YAPACAKLAR

Mütalaada, maznun polisler Ahmet B., Enes S., Yaşar S'nin "Kamu misyonlusunun kabahati bildirmemesi" kabahatinden 9 aydan 3 seneye kadar mapusla cezalandırılmalarını istendi. Savcı İsmail K. hakkında ise "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" kabahatinden dava açıldığını ancak mağdurun maznundan davacı olmadığını ve mağduru alıkoyduğuna dair kanıt bulunmadığını belirterek salıverilmesine karar verilmesini istedi. Duruşma kurulu, maznun Şeref Ş'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme, maznunların mütalaaya karşı son korunmalarını yapmaları için vakit verilerek ertelendi.

İstanbul Barosu kızım dizisi Mustafa Dağ Özbekistan Istanbul İstanbul Kızım Fatih Polis Masum Söz haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!