bahis siteleri

Rapçi Ezhel’e ‘uyuşturucuya özendirmek’ten ikinci kez beraat

Şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla tutuklanan ve beraat eden ‘ezhel' lakaplı sercan ipekçioğlu 10 yıla kadar hapis istemiyle ikinci kez.

Rapçi Ezhel’e ‘uyuşturucuya özendirmek’ten ikinci kez beraat
Rapçi Ezhel’e ‘uyuşturucuya özendirmek’ten ikinci kez beraat admin

Şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla hapsedilen ve salıverilme eden ‘Ezhel' lakaplı Sercan İpekçioğlu'nun ikinci kere “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” kabahatinden 10 seneye kadar mapus istemiyle suçlanmasına devam edildi. 

Anadolu 59'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen mahkemeye, maznun Sercan İpekçioğlu katılmazken, maznun avukatı Fuat Ekin salonda hazır bulundu. 

"Şarkılar, sanat yapıtıdır"
Mahkemede laf alan maznun avukatı, “Korunmalarımızı tekerrür ediyoruz. Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirmek kabahati özel kast ile işlenebilen bir kabahattir. Suçlama mevzusu şarkılar sanat yapıtıdır, bir tam olarak değerlendirildiğinde uyuşturucu madde kullandırmaya özendirmek gibi özel bir maksadın olmadığı sarihtir. Bu neticede bir sanat yapıtı, nasıl ki zamanında Karacaoğlan yakışıksızlık suçunu suçlanmadıysa günümüzde hukukun bu kadar büyüdüğü bir yarıyılda bu çağdaş ozanların yapıtlarının bu biçimde ceza hukukuna mevzu edilmesi kabul edilebilir değildir” diyerek maznunun salıverilmesini istedi. 

Davayı karara bağlayan duruşma, maznun Sercan İpekçioğlu hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” kabahatinin unsurlarının oluşmadığı bahanesiyle salıverilme kararı verdi. 

İddia Belgesinden
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddia belgesinde, Sercan İpekçioğlu'nun ‘Ezhel' rumuzunu kullanarak ‘Kentimin tadı', ‘Küvet' ve ‘Alo' şarkılarının tamlığı içinde kullandığı laflarla uyuşturucu maddeyi özendirdiği anlatılmıştı. İpekçioğlu'nun, “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” kabahatinden 10 seneye kadar mapusla cezalandırılması istenmişti. 

Öte yandan, şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla 23 Mayıs 2018 tarihinde hapsedilen ‘Ezhel' lakaplı Sercan İpekçioğlu, 19 Haziran'da davanın ilk celsesinde salıverilme etmişti.  

Gamze Erdemir

ezhel uyuşturucu rap beraat sercan ipekçioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!