bahis siteleri

Rekortmen annenin zor anları

Milli sporcu bilge çingigiray, daha önce kendisine ait olan ancak bir rus sporcu tarafından kırılan 'su altında tek nefeste en uzun mesafe yürüme' rekorunu.

Rekortmen annenin zor anları
Rekortmen annenin zor anları admin

Ulusal hür dalış sporcusu Bilge Çingigiray, 2017 senesinde 67 metreyle kırdığı 'Su altında tek solukta en uzun mesafe yürüme' rekorunu tekerrür elde etti. Daha evvel Rus bir sporcu tarafından 69 metreye çıkarılmıştı. Ancak ulusal sporcumuz su altında soluksuz biçimde bütün 81 metre yürüyerek, rakiplerine büyük bir fark attı. Erkeklerdeki rekorun da 79 metre olduğu bilinirken, su altında 2 dakika 15 saniye kalarak rekoru elde eden Bilgi Çingigiray iftiharımızı ikiye katladı. Ulusal sporcunun rekoru kırdığı anlar, Beng's Production tarafından su altından görüntülendi. 

4 yaşındaki oğlu sporcuyu vazgeçmedi

Ataşehir'deki bir havuzda hakikatleştireceği rekor sınaması evvelinde havuzun kenarında ısınma ve konsantrasyon çalışmaları yapan Bilge Çingigiray, 4 yaşındaki oğlu Doruk'un kendisini bir an dahi vazgeçmek istememesi sebebiyle güç anlar yaşadı. Yakınlarının tüm gayretlerine karşın tekerrür tekerrür annesinin yanına gelerek sarılmak isteyen Doruk'un bu sevgi dolu isteğini annesi de bir kere olsun geri çevirmedi. Saniyeler sonra havuza giren Bilge Çingigiray, su altında bütün 81 metre yürüyerek yeni rekorun sahibi oldu. Havuzdan çıktığında büyük beğeni alan sporcu anne, ilk olarak yanına yüzdüğü oğlu Doruk'u öptü. Havuzdan çıktığında havuzda kendisini destekleyen ekip dostları ve yakınlarından büyük beğeni alan ulusal sporcu, "81 metrede kırdığım bu rekoru, Türkiye'nin 81 şehrindeki tüm bayanlara hediye ediyorum" dedi.

İHA'ya konuşan ulusal sporcu Bilge Çingigiray, "Çok mutluyum. Büyük bir maksadımız vardı. 2 yıldır hakikatleştirmek istediğim bir faallikti bu reelinde. Sponsorlarımızı ve zorunlu imkânları ancak sağlayabildik. Bugün müthiş bir rekor performansı reelleştirdim. Guinness Dünya Rekorları Kurumu'nun bizden istediği tüm kanıtları sıhhatli bir biçimde topladık. Artık rekor onayını bekleyeceğiz" dedi. 

Rekor evveli oğlu Doruk'la yaşadıklarını da anlatan Çingigiray şunları söyledi: "Reelinde başta uyuşmuştuk. Beni kenarda baş gözlemcinin yanında bekleyecekti. Ama katlanamadı tabi, yanıma geldi. Zira biz idmanlarda da her zaman birlikteyiz, her zaman yanımda. Benden uzak kalmak istemedi. Ben de çok mutluyum tabi onun yanımda olmasından dolayı. Ama girişte bütün olarak konsantre olamadığımı söylemeliyim. Performansım esnasında da 'Acaba tehlike alıyor muyum? Vazgeçsem mi? İkinciye tekerrür mü sınasam?' diye bir düşünce geçti usumdan. Ama sonra dedim ki kendi kendime, 'Yapabilirsin. En azından sınamalısın' ve sınadım. Gerçekten de çok mutluyum asıllaştırabildiğim için."  

Caner Evyapan - Zeki İpek

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!