bahis siteleri

Seçilemeyen Muhtar Cocuk Parkını Söktü

Zonguldak alaplı ilçesi yenidoğanlar köyünde seçimi kaybeden muhtarın oyun parkını ve muhtarlık binasını talan ettiği iddia edildi.

Seçilemeyen Muhtar Cocuk Parkını Söktü
Seçilemeyen Muhtar Cocuk Parkını Söktü admin

31 Mart mahallî tercihlerinde sonra muhtarlığın el değiştirdiği Alaplı ilçesi Yeni Doğanlar köyünde 20 yıldır muhtarlık yapan Mehmet Akyol, iddialara göre, tercihten evvel kurduğu reyin parkını, tercihi kaybedince yerinden sökerek getirdiği kamyona yükledi. Gidişatı gören köydeki yurttaşlar tepki gösterince söktüğü reyin parkını yerine koydu. Köyde ikamet eden İzzet Çelik, ”Muhtar parkı söküyor diye bana haber geldi, hemen geldim ve baktım muhtar çoğunluğu otomobile yüklemiş ve keserek almış bende kendisine bunu sökemezsin dedim. O da bana duruşma kararı var dedi. Aynı zamanda kaymakam aradı bende bunu sökmeye geldim dedi. Bende bugün fotoğrafı tatil, Kaymakam bugün arayıp söktürmez, yarın fotoğrafı tatil kalktığı zaman Kaymakam beyle görüşüp ona göre sökeriz dedik. Yoksa elinde fotoğrafı evrak varsa sökersin dedim. Azıcık tartıştık, bende söktürmem dedim. Reyin park malzemelerini alta indirdiler. Bu muhtar bizden rey almak için bu parkı kurdu. Ve kaybedince de gelip keserek söktü" dedi. 

Bir başka görgü şahidi Saffet Akın da, "Bir hafta evvel rey için bu reyin parkını yaptı. Muhtarlığı kaybedince de buraya gelerek, çocukların reyin oynadığı parkları devirmeye başladı. Burayı keserken bizler buraya geldik. Kendisi otomobile yüklüyordu ve yüklediği reyin parkını tekerrür indirdik. Burada ne varsa çocukların reyin malzemesini kesmiş" diye konuştu. 

Köyün değişik Semtinde ikamet eden Sezai Çetin ise, ”Daha Önceki muhtarımız kazanmasına bir hafta kala bir reyin parkı kuruyor. Kaybettikten sonra bana bu kaymakamın emri diye reyin parkını kesiyor. Bu insanlık kabahati değil mi ve elektrik panosunu ben aldım diye sökmüş atmış. Sen almış olabilirsin ama bir yere affettiğin zaman o demirbaşa geçer ve bir daha alamasın. Biz seni 20 yıl başımızda taşıdık" diye konuştu. 

Bir başka köylü ise tercihi kaybeden muhtar Mehmet Akyol'un muhtarlıkta bulunan elektrik panosu ve kömürleri aldığını, bina içinde bulunan malzemelerin bir kısmının yakılarak tahrip edildiğini iddia etti. 

20 sene Yeni Doğanlar köyünde Muhtarlık yapan Mehmet Akyol ise bu iddialara karşılık şöyle konuştu: 

”Daha evvel bu yere BİMER'e şikayet mevzusu oldu ve bununla alakalı Alaplı Kaymakamlığında ifade verdim. Bu sebeple buraya reyin parkı duruşma olduğu yere kurmam zahmetliydi. Bundan dolayı söktüm ve bu bana devlet tarafından verilmedi. Kendi olanaklarımla aldım."  

Ertuğrul Yüksel

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!