bahis siteleri

Seçime itiraz etti, Muhtar Oldu

Karabük'ün yenice ilçesine bağlı fatih mahallesinde 2 oyla muhtarlığı kazanan fikri gövem, kendisine rakip olan serkan kökçü'nün itirazı üzerine oylar yeniden.

Seçime itiraz etti, Muhtar Oldu
Seçime itiraz etti, Muhtar Oldu admin

31 Mart mahalli yönetler mahallî tercihlerinde Yenice ilçesine bağlı Fatih Semtinde 4 ad muhtarlık için yarıştı. Tercih sonrası Fikri Gövem 118 rey alırken en yakın rakip Serkan Kökçü'de 116 rey aldı. Bunun üzerine neticeye itiraz eden ve ilçe tercih heyetine itiraz arzuhali veren Serkan Kökçü'nün müracaatı sonrası İlçe Tercih Heyeti Dominant Kurulu tarafından reyler yine sayıldı.Yapılan sayım sonrası fotoğrafı olmayan neticelere göre tercihi iki rey farkla kazanan Fikri Gövem'in reyleri düşerek 109 rey, Serkan Kökçü'ye ise 116 rey çıktı. Serkan Kökçü 7 rey farkla Fatih Mahallesi'nin yeni muhtarı oldu. 

İHA muhabirine söylemede bulunan Serkan Kökçü: “Rakibimizin azası olan bir seçmenin bastığı benim oyumun artta bulunan evet damgasına sandıkta itiraz etti. Bunun üzerine kendi eniştem de rey sayımı yapılırken işaretli oyu görmüş ve sandık başkanına itiraz da bulunduk.Sandık başkanı da bizlere tek işaretli olan oyu gösterdi ama reyin geçerli olduğunu söyledi. Sandık Başkanına yine itiraz da bulunduk itirazımız kabul edilmedi. İtirazımızın İlçe Tercih Heyetine yapılmamız söylendi. Ben de ertesi gün İlçe Tercih Heyeti Dominant Kuruluya arzuhal ile müracaat da bulundum. İlçe Tercih Heyeti tarafından reyler yine sayıldı rakibimizin reyleri düştü ve 7 farkla Fatih semtine muhtar oldum" dedi.  

Dilek Kocabaş
 

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!