bahis siteleri

Sosyal medya ünlüleri influencer olmanın sırlarını anlatıyor! Şöhret kanununu yazsam yeniden

Sabah 08.30’da ofise koşturmuyor, sıkıcı toplantılara katılmıyorlar. En güzel otellerde konaklıyor, oynadıkları bilgisayar oyunlarından bile para kazanıyorlar. Farklı mesleklerden bu insanlar, tercih ettikleri ürün ve mekânlarla trendleri belirliyorlar. Peki nasıl ‘influencer’ (ilham veren, heveslendiren) oldular?...

Sosyal medya ünlüleri influencer olmanın sırlarını anlatıyor! Şöhret kanununu yazsam yeniden
Sosyal medya ünlüleri influencer olmanın sırlarını anlatıyor! Şöhret kanununu yazsam yeniden admin

Beynelmilel ‘influencer’ olabilmek, yalnızca yerel rakamla erişilebilecek bir vaziyet değil
Ece Sü[email protected] bin takipçi

Sarihçesi ben yaşamda yöntemlere çok inanmıyorum. Kendi kariyer yolculuğumda da hep içgüdüsel ve organik adımlar attım. Beynelmilel bir influencer olabilmek, yalnızca yerel rakamla erişilebilecek bir vaziyet değil. Elbette para bir biçimde kazanılabilir ama beynelmilel arenada asıl anlamda bir tesir yaratmak, bir ‘esin kaynağı’ olabilmek için bu yeterli olamıyor. Başka Bir Deyişle yaşamda her mevzuda olduğu gibi bir tercih yapmak, yapılan tercihin değeriyle birlikte artta durmak, beynelmilel bir ‘influencer’ olabilmek için esas noktalar oluyor.

Sosyal medya ünlüleri influencer olmanın sırlarını anlatıyor Şöhret kanununu yazsam yeniden

Lavanta tarlalarının binlerce arıyla dolu olduğunu kaç şahıs öğreniyor?
Bianca [email protected] bin takipçi

İnsanlar gidip bir şeyin önünde resim sürükletiyorum varsayıyor ya da aralıksız bir yerlerde tatilde olduğumu... İşin gerçeği hiç öyle değil. Seyahatlerimde yeri geliyor bir gün içinde beş-altı kombin değiştiriyorum. Yeri geliyor sırf gün ışığını kaçırmayalım diye saatlerce tuvalete dahi gitmiyorum. Lavanta tarlalarının binlerce arıyla dolu olduğunu kaç şahıs öğreniyor? Adımınızı attığınız anda arı vızıltısından yanınızdakinin sesini dinleyemiyorsunuz. Arılar bari suratımı sokmasın, diye suratımı tişörtle sarıp amuda kalktım ve lavantaların arasından yalnızca bacaklarımın ve kunduralarımın göründüğü o ikonik kare ortaya çıktı! Allah’tan arıların da sanata hürmeti var, bir tanesi dahi sokmadı beni.

Sosyal medya ünlüleri influencer olmanın sırlarını anlatıyor Şöhret kanununu yazsam yeniden

Danla sövüyor diye, siz de sövmek zorunda değilsiniz 
Danla [email protected] milyon takipçi

Yeni başlayanlara kimseyi taklit etmemelerini nasihat ederim. Danla Bilic çok rahat diye çok rahatmış gibi davranmak zorunda değilsiniz. Sövüyor diye, siz de küfürlü konuşmak zorunda değilsiniz.
Sosyal medya ünlüleri influencer olmanın sırlarını anlatıyor Şöhret kanununu yazsam yeniden
class='cf'>

Bundan sonraki durak neresi, ben de öğrenmiyorum
Rüya Büyüktetik @tuyauyuktetik-160 bin takipçi

Şimdiki paylaşım biçimi, esin vermekten ziyade imrendirmeye dönmeye başladı. Çok daha süratli harcanan ve çoğu zaman yalnızca bakıp geçilen, klasik filtrelerin sanallaştırdığı, realiteden uzak bir dünyaya doğru evrildi. Bundan sonraki durak neresi inanın ben de öğrenmiyorum.

Sosyal medya ünlüleri influencer olmanın sırlarını anlatıyor Şöhret kanununu yazsam yeniden

Prodüksiyonlarının artta epey emek var
Salih Seçkin Sevinç[email protected] bin takipçi

‘Influencer’lığı hobi olarak yapan da var ama artık bence bu bütün zamanlı bir işe dönüştü. Benim 10 yıldır işim. Benim farkım, sanırım, yeme-içme blogger’lığında ilklerden biri olmam, bir de bir takımla çalışmam. Instagram var diye web sitemizi dışlamadık. Harbiyiyorum.com’a her gün içerik girmeye devam ediyoruz. Bir Hayli mecradan ilerliyoruz. O cümbüşlü gibi görünen sosyal medya prodüksiyonlarının artta epey emek var.

İçinize sinmiyorsa yapmayın
Kenan Yıldırım @dolaşmalardayım-153 bin takipçi

Kim soğuk yemekten sevinç alır ki? Evet, ben resim sürüklemek için pek çok defa soğuk yemek yiyorum ama hoş bir kare tutunca lezzeti daha da çoğalıyor. Özenli kareler tutup hesabınızı bunlarla canlı yakalamak olmazsa olmazlardan. İçinize sinmedi mi? O zaman yapmayın. Hırsla mutluluk birbirlerini hiç göremezler!

Atomu dağılmıyorsunuz!
Ece Kumkale @hassasanne-155 bin takipçi

Hayat bizim müthiş sosyal medya hayatlarımızdan ibaret değil. Dünyadaki ve ülkemizdeki meselelere duyarsız kalmayın. Markaları sürekli sizinle işbirliği yapmaları veya promosyon mahsul yollamaları için zorlamayın. Surat binlerce takipçiniz var diye, atomu ufalıyormuş havalarına girmeyin!

Sosyal medya ünlüleri influencer olmanın sırlarını anlatıyor Şöhret kanununu yazsam yeniden

Kukla görüşü ağlarken usuma geldi
Kukla Süreyya @kuklasureyya-143 bin takipçi
Annem kanser rehabilitasyonu görüyordu. Hekimlerin “Yapacak bir şey kalmadı, günler rakamlı!” dedikleri evreye geldik. İşte o günlerde, annemi kaybetmemize bir hafta kala sağlık kurumundan çıkıp vapura bindim. O kadar makûstum ki ağlamaktan önümü göremiyordum. Bütün o sırada geldi usuma kukla görüşü. Yaşadığım, gördüğüm, hoşlandığım, beğenmediğim kısacası her şeyi bir kuklanın ağzından yazmak istedim. Sanal bir dünyadaymış gibi değil, yakın dostlarımlaymış gibi irtibat kurmaya çalışıyorum.

İnsanlar neticeden çok süreci merak ediyor
Akasya Asıltürkmen - @akasyasilturkmen - 144 bin takipçi

Bir influencer’ı bedelli kılan şey tecrübelerini paylaşma şeklidir. İnsanların neticeden çok süreci merak ettiği bir çağda yaşıyoruz. En çok izlenen içerikler, neyin nasıl yapıldığı, yapılırken neler yaşandığıyla alakalı olanlar.

3 SAAT

‘We are Social’ isimli kuruluşun 2017 bilgilerine göre Türkiye’de popülasyonun yüzde 60’ının her gün sosyal medyada geçirdiği süre...

Süratle güven kaybediyorlar
‘Sosyal Medya ve Türkiye’ kitabının yazarı Onur Yazıcıoğlu

‘Influencer’lığın esas gereği popülerleşme. Ancak popüler olan şahıs influencer olabiliyor. Bu işi, dijital bağlantının bir parçası olarak görmek gerekli. Geleceği natürel ki var. Ama Türkiye’de çok tez harcandığını söylemek gerekli. Zira bizde her şey ‘çok görünmek’ ve ‘çokluk’ üzerine. Bunu şöyle açayım: Tesirli bir kullanıcı her mevzuda tesirli kullanıcı olamaz. Bizdeki ‘influencer’ların büyük kısmında spesifikleşmeme meseleyi var. Bugün moda üzerine paylaşım yapıyor, ertesi gün anne blogger’ı oluyor, başka bir gün bir bakıyorsun bir mağazanın açılışında. Bu mevzuda, medyanın tesirini kaybetmesinin de konuşulması gerekiyor. Basın yansımaları, günbegün tesirini kaybettiği için, PR ajansları onun yerine ‘influencer’ları koymak istedi. ‘Influencer’ların bir kısmı parasızcılığı, para karşılığı bir şey methetmeyi hüner sayıyor. Oysa süratle güven kaybediyorlar. Özellikle yeme-içme alanında. Lokanta davet ediyor; yediriyor, içiriyor. Bunun karşılığında influencer post atıyor. İnsanlar bir gitti, iki gitti ama sonra bunların hileli içerik olduğunu kavradı. “Görüşüm neyse onu söyleyeceğim” dese güven kaybetmez oysa. Bu alanı, ileride daha odaklanmış, bilgi aktaran, iyiye iyi, makûsa makûs diyen ‘influencer’lar domine edecekler.

 

 

Influencer Influencer NEDİR Influencer kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!