bahis siteleri

Tam da şu sıralar keşfedeceğiniz 10 adres! Hepsi Türkiye'de...

Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte yeni yerler görmek için seyahat planı yapmaya başladık. Çünkü doğayla kavuşmanın tam zamanı olan bahar aylarında, günleri dolu dolu yaşamak için parklar, korular ve deniz kenarları yetmiyor. Tam da şu sıralar yeni yerler keşfedip, biraz olsun kafa dinlemek istiyorsanız, bu...

Tam da şu sıralar keşfedeceğiniz 10 adres! Hepsi Türkiye'de...
Tam da şu sıralar keşfedeceğiniz 10 adres! Hepsi Türkiye'de... admin

1 / 32

Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla beraber yeni yerler görmek için seyahat tasarıyı yapmaya başladık. Zira tabiatla kavuşmanın bütün zamanı olan bahar aylarında, günleri dolu dolu yaşamak için parklar, korular ve deniz kenarları yetmiyor. Bütün de şu gizemeler yeni yerler keşfedip, azıcık olsun kafa dinlemek istiyorsanız, bu listemiz bütün size göre...

2 / 32

YEDİGÖLLER ULUSAL PARKI
Yeşilin her tonunun egemen olduğu bir yer hayal edin... Tabiat tam hoşluklarını, mükemmel zerafetini sergilemiş olsun. İşte Yedigöller Ulusal Parkı böylesi bir cennet... Şırıl şırıl melodi gibi akan nehirleriyle, buz gibi şifalı pınarlarıyla, birbirinden alımlı gölleriyle Yedigöller, hiçbir insanın kaçırmaması gereken enfes bir natürel hoşluğun yerleşim yakaladığı topraklar.

3 / 32

Yedigöller ulusal parkına bu adı veren yedi adet göl bulunmakta. Her biri birbirinden hoş bu göllerin adları; Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl.

4 / 32

Dip firarisiyle birbirleriyle iletişimli olan bu göller heyelan neticeyi ırmakların önlerinin kapamasıyla oluşmuş.

5 / 32

Nasıl gidilir?
Yedigöller Ulusal Parkı'na, birkaç rota üzerinden erişmek olası. Ankara – İstanbul karayolunun 152'nci kmsinden itibaren Yedigöller yol ayrımına dönebilirsiniz. Dilerseniz Bolu üzerinden gelebileceğiniz gibi Ankara – Zonguldak ve İstanbul - Zonguldak karayollarını takip ederek Mengen – Yazıcık üzerinden de mucizevi hoşluk Yedigöllere erişmek olası.

6 / 32

ŞİRİNCE
İzmir-Selçuk’un ismi gibi şirin köyü Şirince, her daim hoş kalan ender yerlerden.

7 / 32

Kendi has mimarisinin itinayla korunduğu bu köyde her şey çocukluğunuzdaki gibi natürel kalmayı muvaffak olabilmiş.

8 / 32

El emeği mahsuller satan teyzeler, ananesel mimariye sadık kalınarak restore edilen sevimli butik oteller ve her köşe başında karşınıza çıkan mahzenler seyahatiniz süresince size huzur verecek olan ayrıntıların sadece birkaçı.

9 / 32

KAZDAĞLARI
Şırıl şırıl akan duru sular ve gürül gürül çağıldayan şelaleleriyle Kazdağları, insanı apayrı bir dünyaya taşıyan gizeme dışı bir hoşluk…

10 / 32

Yemyeşil ormanları, köyleri, şelaleleri, göletleri ve daha saymakla bitmeyen onlarca hoşluğuyla huzur arıyorsanız burası bütün size göre...

11 / 32

Özellikle Türkiye’nin en iyi korunmuş köyü olarak öğrenilen Adatep kesinlikle uğramanız gereken duraklardan... Rum ve Türk mimarisinin izlerini taşıyan binaların bulunduğu Adatepe adete huzura açılan birer pencere…

12 / 32

DATÇA
Rakamsız koyları ve ormanlarıyla namlı durgunluğun yaşamla buluştuğu tatil duraklarındandır Datça ilkbaharı yaşanacak en hoş mevsim yapar.

13 / 32

Datça maki cinslerinin en iyilerini barındırır.

14 / 32

Ayrıca Türkiye’nin en iyi bademi de burada yetişir.

15 / 32

Datça’da Afrodit Tapınağı’nın yanı gizeme mevsimleri ve zamanı gösteren saat ve antik harabeler görülebilecek tarihi yerlerden yalnızca kimileridir.

16 / 32

Sessizlik arıyorsanız kesinlikle rotanızı buraya çevirmelisiniz.

17 / 32

SAPANCA
Kent hayatından uzaklaşmanın popüler adreslerinden biri olan Sapanca, tabiatla bütünleşeceğiniz öbür rotamız.

18 / 32

İlçede dostlarınız, aileniz ya da eşinizle; Sapanca Gölü çevresinde hoş bir tabiat yürüyüşüne çıkmalısınız.

19 / 32

Serpme köy kahvaltılarının tadına doyacağınız eşsiz bir hafta sonu kaçamağı için burası hoş bir adres...

20 / 32

RİZE
Ruhunuza iyi gelecek bir bahar seyahati için, şimdi de rotanızı Karadeniz’e çevirmeye ne dersiniz? Zira yeşilin göz akdikeni bir hoşluğa sahip olduğu Rize, sizi kucaklamaya hazır.

21 / 32

Kafa dinlemek ve en hoş bahar manzaralarına tanık olmak için yayla konaklaması yaparak bugüne kadarki en unutulmaz tecrübeyi yaşayabilirsiniz.

22 / 32

Rize yaylalarında son yarıyıllarda bungalov konaklamaları bir hayli popüler hale geldi.

23 / 32

KAPADOKYA
Baharda görülmesi gereken duraklardan bahsederken Kapadokya’yı unutmak olmaz.

24 / 32

Yıl süresince, hem yerli hem de yabancı turistlerin alakasını sürükleyen bölge, çiftler için de en romantik rotalardan biri. Balon turlarına katılabilir, peri bacalarının manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

25 / 32

Ayrıca Ürgüp'ün güneyinde yer alan Gomeda Vadisi jeomorfolojik açıdan sanki Ihlara Vadisi'nin minik bir eşi. Öbür ismi İblis Deresi olan vadide bulunan bir mağara, daha öncekinden yağmur sularını toplama haznesi olarak kullanılıyormuş.

26 / 32

Günümüzde de kullanılan bu mağaradaki su, Gomeda Vadisi'nin içinde bulunan kavak ağaçlarını sulama emeliyle kullanılıyor. Daha Öncekinden Güvercinlik olarak da kullanılan vadide yaz aylarında yeniden güvercinlere tesadüfülüyor. Bunu oyuklardaki tüneklerden görebilirsiniz. Gomeda Vadisi'ni kesinlikle bulguya çıkmalısınız...

27 / 32

CİDE
Rıfat Ilgaz’ın doğduğu ve romanlarını yazdığı kasaba olarak tanınan Cide, Kastamonu’da yer alıyor.

28 / 32

Sarıyazması ile de ünlenen Cide’de denize girmeye ergonomik koylar bulunuyor. Şu an için pek zamanı olmasa da ailece hoş bir piknik yapabilirsiniz.

29 / 32

Özellikle Gideros Koyu kesinlikle görülüp fotoğraflanması gereken hoşlukların başında geliyor.

30 / 32

DALYAN
Dalyan, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı bir mahalle... Köyceğiz Gölü dalyanı bu beldede yer alır. 2008 senesinde ‘The Times’ gazetesi tarafından Avrupa'nın en hoş sarih alanı seçildi Dalyan… Zira Caretta Carettaları, Kaunos Antik Kenti, Kaya Kabirleri, balçık banyosu ve İztuzu Plajı ile bütün bir cennet burası…

31 / 32

Dalyan’ın merkezinden teknelere sıçrayıp, İztuzu Plajı’na sazlıklar arasından yol alırken Dalyan Kaya Kabirlikleri size eşlik edecek. Instagram için şahane resimler sürükleyeceğiniz garanti…

32 / 32

SAFRANBOLU
18 ve 20. asırlar arasında yapılmış ve bozulmadan günümüze kadar gelebilmiş Osmanlı konutlarıyla namlı bir ilçe Safranbolu… Anadolu'nun kuzeybatı kesiminde tarihte Paflagonya Paphlagonia olarak adlandırılan bölgede bulunan Safranbolu'nun öğrenilen geçmişi MÖ 3 bin senelik bir tarihe sahip. Pek çok medeniliğe konut sahipliği yapan ilçe en çok Rumlar ve Osmanlılar'dan izler taşıyor. Bu yarıyıllardan kalma cami, kilise, han hamam, köprü ve konaklara sahip olan Safranbolu, ananesel Türk konutlarını yansıtan konaklarıyla tanınıyor.

baharda gidilecek yerler bahar adresleri yedigöller gezi rehberi Seyahat seyahat haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!