bahis siteleri

Temel Karamollaoğlu, AK Parti'nin Oy Oranı İçin Rakam verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili çok konuşulacak bir rakam ortaya attı. Karamollaoğlu, AK Parti'nin kemik oyunun yüzde 20'nin altına düştüğünü iddia etti.

Temel Karamollaoğlu, AK Parti'nin Oy Oranı İçin Rakam verdi
Temel Karamollaoğlu, AK Parti'nin Oy Oranı İçin Rakam verdi admin

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'nin 'kemik oyunun yüzde 20'nin altına indiği yorumunda bulundu.

TV5'te yayınlanan Ahu Özyurt moderatörlüğündeki 'Düşünme Süreyi' programına misafir olan Saadet Partisi Genel Başkanı, takribî 15-16 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve etrafındakilerin Saadet Partisi'nin ismini ağzına almadıklarını ancak bu vaziyetin son aylarda bozulduğunu belirterek, "Saadet Partisi her gün gündemlerinde. Türkiye politikasında çok ciddi bir dalgalanma ve farklılık tutkusu var. Bu farklılık tutkusu sebebiyle bize karşı bir teveccüh doğdu. Bunlar arasında sosyal demokratlar da var milliyetçiler de. Özellikle güneydoğudaki Kürtlerin arasında da var, İstanbul'un başka yelerinde de. Ama en ciddi kayma AK Parti'nin içinde" dedi.

"AK PARTİ BİR ŞOKLA KARŞILAŞACAĞI KAYGISINI TAŞIYOR"

Gazetecilerin suallerini cevaplayan Karamollaoğlu, 'düne kadar kendilerini dinlemeyen kesimlerin alakasının Saadet Partisi'ne kaydığını' korunarak şunları söyledi:

"Şayet böyle giderse bizim altımızı da oyarlar diye telaşa kapıldılar AK Parti. Başka Bir Deyişle geçen tercihlere giderken bazı anketlerde AK Parti'nin kemikleşmiş oyu başlangıçta yüzde 24 görünüyordu, yüzde 8 rey daha elde ederek yüzde 32'ye erişti. Ancak seçmen verdiği oyu denetliyor. AK Partili oyunu başka bir yere vermiyor. Toplam oyu yüzde 32'de, geriye kalanlar dağıtılmış gidişatta. O zamanlar tercihe doğru bu sayı 'Yüzde 24'ten yüzde 22,5'e buçuğa düştü' demişlerdi. Benim öyle bir kanım var ki bu şimdi yüzde 20'nin altına indi. Bu tercihlerde AK Parti bir şokla karşılaşacağı kaygısını taşıyor bunun sebebi olarak da bizi görüyor. Bundan dolayı da kılıçları kınından çıkardılar. Başta Sayın Erdoğan olmak üzere tam eforlarıyla bize karşı bir kampanya başlattılar. Ben buna üzülüyorum."

"BİR BİRLERİNİN SURATINI NASIL BAKIYORLAR ANLAMIYORUM"

Karamollaoğlu, Şirin Payzın'ın "Sizce Cumhurbaşkanı Erdoğan neden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu bu kadar ön tasarıya sürüyor? Değişik partilileri, Ulusal Görüş orijinlileri, AK Parti'nin çekirdek takımını değil de Süleyman Soylu'yu" sualine de şu cevabı verdi:

"O mu sürüyor Süleyman Bey kendisi mi çıkıyor öğrenmiyorum ancak beni üzen orada da başka bir şey var. Hem nedense Tayyip Bey geçmişte kendisine çok ağır ifadeler kullananları kullanmaktan zevk alıyor. Bu kadar söyleyeyim yeterli. Soylu'nun Erdoğan aleyhine beş yıl evvelki ifadeleri yenilir yutulur gibi değil, birbirlerinin suratını nasıl bakıyorlar ben onu kavramıyorum."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ak Parti Milletvekili Adayları Başkan Recep Tayyip Erdoğan Adalet Ve Kalkınma Partisi AKP nin referandum yorumu Ak Par
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!