bahis siteleri

Türkiye'nin En Genç Bayan Muhtarı

Elazığ'da girdiği seçimde 10 yıllık muhtarı deviren üniversite mezunu 28 yaşındaki seda gündoğan, elazığ'ın en genç ve merkezde tek kadın muhtarı.

Türkiye'nin En Genç Bayan Muhtarı
Türkiye'nin En Genç Bayan Muhtarı admin

 Minik yaşta annesini, 11 yaşında babası ile amcasını kazada kaybeden Gündoğan, hafta içi özel bir firmada çalışarak, hafta sonları da yerine göre traktör kullanıp hayvanlara bakmasıyla takdirle karşılanıyor. 

Merkeze bağlı Sugözü Semtinde yaşayan 28 yaşındaki İktisat Kısmı mezunu Seda Gündoğan'ın, çocukken annesi, 11 yaşında ise trafik kazasında babası ile amcasını kaybetti. Öbür amcaları ve halaları tarafından geliştirilen Gündoğan, ailesi ile komşularının isteği üzerine semtin muhtar adayı oldu. 2'si erkek 3 adayın bulunduğu tercihte Gündoğan, en yakın rakibi olan 10 senelik daha önceki muhtara 16 fark atarak, 110 rey ile Elazığ'ın merkezinde tek bayan muhtar oldu. Özel bir çağrı merkezinde çalışan Gündoğan, hafta sonları traktör sürüyor, inek sağıyor, keçi ve tavukları yemliyor. Yaptıkları ile herkese misal olan genç muhtar, büyük alaka topluyor.

"Tek kadın ve en genç muhtarım" 

Usunda muhtarlığın olmadığını belirten Seda Gündoğan, "Ailemin ve komşuların teşviki ile böyle bir işe girdim. 3 adayla yarıştım. Biri mevcut muhtar ismeydi ve 2 yarıyıl yapmıştı. Değişiği de genç bir dostumuzdu biride bendim. Kadın olarak tek ben vardım. 110 rey alarak kazandım. Daha Önceki muhtar 94 rey aldı. Aramızda 16 rey vardı. Herkes destekledi. Şuanda kazandım. Mazbatamı da alacağım. Elazığ'da 38 semtte tek kadın ve en genç muhtarım" dedi.

"Koyunlara bakıyor, inek sağıyor" 

Çok mutlu olduğunu aktaran Gündoğan, "Tercih yarıyılımız çok külfetliydi. Burada bir ilki muvaffak olduk. Burası Yedi Göz ve Su Gözü olmak üzere iki kısım olarak geçiyor. Senelerdir yukarıya semtte olan muhtarlık bize geçti. Bana rey veren vermeyen herkesi hiçbir biçimde mahcup etmeyeceğim. Semtimizi daha hoş bir hale getireceğiz. Hem çalışıyorum hem de burada muhtarlık yapacağım. Burada geliştiğim için koyunlara da gidiyorum, inekte sağıyorum. Her şeyi yapabilirim. Neticede buranın çocuğuyum. Burada geliştim. Semtimize bayan eli dokunacak ve çokta devingen bir insanımdır" diye konuştu.

"Semtimize bir bayan eli dokunacak" 

Çok iyi işler yapacağına inandığını vurgulayan Gündoğan, "Semtimizin çok beceriksizleri var. Yukarıya semte su çıkmıyor. Alt yapı kasvetimiz var. Şuan burası merkez mahalle olmasına karşın ağ kasvetimiz de var. Yollarımız çok külfetli, bu surattan insanlar otomobillerini dahi değişmiyor. Elektrik kasvetimiz var sık sık kesilmektedir. Semtimize bir bayan eli dokunarak daha hoş bir hale getireceğiz. Bulunduğum bölge itibari ile kimse bir kadın adayın kazanacağını varsayım edemezdi. İlk başta bana 18 yaşında diyenlerde oldu. Bunun dışında kadındır nasıl yapacak diyenlerde oldu. Jandarma geldiğinde kadın olarak nasıl gidecek diyenlerde oldu. Bu diyenlerin dışında 110 bireyde bunları göz arkasını etti. Şuanda insanların bana tepkisi çok hoş ve benden temennileri de çok büyük. Hiç kimsenin bana verdiği reyleri de boşa çıkarmayacağım"ifadelerini kullandı.  

Kamil Can Kılıç - Mehmet Hanifi Şahin
 

bayan muhtar türkiye elazığ seda gündoğan haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat m
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!