bahis siteleri

Türkiye ve Gürcistan arasında geçiş kolaylığı

Türkiye ve gürcistan arasında imzalanan vize kolaylığı anlaşması'na yapılan ekleme ile iki ülke vatandaşları, karşılıklı olarak seyahatlerde kimlik kartları ile.

Türkiye ve Gürcistan arasında geçiş kolaylığı
Türkiye ve Gürcistan arasında geçiş kolaylığı admin

Türkiye ve Gürcistan arasında imzalanan 4 Nisan 1996 tarihli Vize Kolaylığı Anlaşması'na yeni bir ekleme yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğünün genelgesi ile Türkiye ve Gürcistan vatandaşları, karşılıklı olarak seyahatlerde kimlik kartları ile giriş çıkış yapabilecek. Bu çerçevede karşılıklı seyahatlerde kullanılacak olan kimlik kartlarının Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) standartlarına uygun makinada okunabilir olması gerekiyor. Türk vatandaşları için ICAO standartlarına uygun makinada okunabilir kimlik kartı yürürlüğe girene kadar mevcut tek dilli kimlik kartı kullanılabilecek. Eski kimlik kartları ile geçişlerin devam etmesinin büyük bir güvenlik zafiyeti oluşturduğu, ayrıca yasa dışı yollardan yurt dışına çıkış yapmaya çalışan kişilerin olduğunun tespit edilmesinden dolayı 1 Eylül tarihi itibariyle Gürcistan'a çıkış yapacak Türk vatandaşlarının eski kimlik kartları geçerli olmayacak. 

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!