Ulaştırma Bakanlığı'ndan Yeni Projelerle İlgili Müjde

Ulaştırma Bakanlığı, yeni projelerin hız kesmeyeceğini açıkladı...

Ulaştırma Bakanlığı'ndan Yeni Projelerle İlgili Müjde
Ulaştırma Bakanlığı'ndan Yeni Projelerle İlgili Müjde admin

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, büyük projelerin hız kesmeden devam edeceği müjdesini verdi.

AA'nın haberine göre; Bakan Turhan, son dev proje, Çanakkale 1915 Köprüsü için, 15 milyar avro kredi temin edildiğini, yurt dışından kredi temin edilen projelerden birinin de Çanakkale Köprüsü ve Bağlantı Yolları Projesi olduğunu belirtti.

Turhan, projenin üstlenici firmasının 2 milyar 265 milyon avroluk dış finansman sağladığını, proje maliyetinin yüzde 70'inin yabancı kaynaklardan sağlandığını dile getirdi.

Projenin aynı zamanda İstanbul Boğazı'ndaki trafiğin de azaltılmasını sağlayacağına dikkati çeken Turhan, hafta sonu ve tatil dönemlerinde Çanakkale Boğazı'nda arabalı vapurlarda araç kuyruklarını da ortadan kaldıracağını, ekonomik, hızlı, güvenli ve konforlu ulaşım hizmeti sunacağını ifade etti.

Bakan Turhan, büyük projelere desteğinden ötürü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Ayrıca, önümüzdeki günlerde yeni büyük projelere başlayacaklarını şimdiden duyurdu.

Turhan, yurt genelinde büyük projelerin hız kesmeden devam ettiğini ve yatırımlarla ilgili hiçbir kesintinin olmadığını da sözlerine ekledi.

çanakkale 1915 köprüsü yeni ulaştırma projeleri dev ulaştırma projeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!