bahis siteleri

Üniversiteli Yaren’in ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücünün cezası onandı

İstinaf mahkemesi, üniversite öğrencisi yaren büyükölmez'in aracına çarparak ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü hakkında verilen 5 yıl hapis cezasını onadı..

Üniversiteli Yaren’in ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücünün cezası onandı
Üniversiteli Yaren’in ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücünün cezası onandı admin

Maltepe'de 23 Şubat 2018 tarihinde 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü U.B.Ç., fazla sürat yapması neticeyi direksiyon kontrolünü kaybederek üniversite talebesi Yaren Büyükölmez'in20 vasıtasına çarpmıştı. Kazada, Yaren Büyükölmez yaşamını kaybetti.

Anadolu Çocuk Ağır Ceza Duruşması'nde suçlanan maznun U.B.Ç., eylemin kaza sonrasında takılı kalan sürat göstergesine göre en az 150 kilometre süratle işlenmiş olduğu bahanesiyle evvel “şuurlu taksirle vefata ve yaralanmaya neden olma” kabahatinden 9 sene mapusa çarptırılmıştı. Maznunun yaşını ve mahkemelerdeki iyi halini göz önünde bulunduran duruşma, cezada indirim yaparak 5 sene mapusla cezalandırılmasına ve kararla beraber hapsedilmesine karar vermişti.

5 sene mapus cezası onandı

Dosya İstinaf Duruşması'ne taşındı. İstanbul Bölge Adliye Duruşması 19. Ceza Dairesi, dosya üzerindeki tahlilini bitirdi. Daire, mahallî duruşmanın kararında usule ve temele ait rastgele bir hukuka tersliğin bulunmadığını, kanıtlarda ve harekâtlarda rastgele bir noksanlığın olmadığını ve delil bakımından değerlendirmenin yerinde olduğunu belirterek istinaf müracaatının temelden reddine karar verdi. Bu kararla mahallî duruşmanın maznun hakkında verdiği 5 senelik mapus cezasını onayan daire, maznunun tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Maznunun babası hakkında da dava açıldı

İstinaf duruşmasının onama kararına ait konuşan Büyükölmez ailesinin avukatı Gülçin Elgümüş, “Yaren'in yaşamını kaybetmesinin karşılığı olarak bu ceza aileye hiç bir zaman yeterli gelmeyecek, bir yandan bir gencin de yaşamı mahvoldu. Bizim tek dileğimiz bu vakanın gençlere ve ebeveynlere ders olmasıdır” dedi.
Şikayetleri üzerine maznunun babası E.Ç. hakkında da “taksirle vefata ve yaralanmaya neden olma” kabahatinden dava açıldığını belirten Elgümüş, “Tek avuntumuz babanın suçlanacak olması. Ailesi ve biz, bu vakadan en çok ebeveynlerinin mesul olduğunu düşünüyoruz. Hakın yerini bulması için baba hakkındaki davada çabamız devam edecek” diye konuştu.

Gamze Erdemir
 

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!