bahis siteleri

Yeni hedefimiz sağlık vadisi

Şehir hastanelerinde “kişisel sözleşme” döneminin başlayacağını ifade eden bakan koca “buralar aynı zamanda araştırma merkezi olacak” dedi.

Yeni hedefimiz sağlık vadisi
Yeni hedefimiz sağlık vadisi admin

Kent sağlık kurumularında misyon yapacak öğretim azalarıyla yeni kontrat yarıyılı başlıyor. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca “Beraber kullanım protokolü imza attığımız üniversiteler ve üniversitelerin öğretim azalarıyla alakalı müessesenin mesulü olan başhekim tarafından şahsi kontrat yapılma yarıyılına giriliyor” söylemesi yaptı.

Ankara Kent Hastanesi'nde medya temsilcileriyle toplanan Bakan Koca, 14 Mart Tıp Bayramı'nda resmî açılışı yapılacak kent hastanesi hakkında ehemmiyetli söylemelerde bulundu. Ankara Kent Sağlık Kurumunun Türkiye'nin sıhhat üssü olduğunu söyleyen Bakan Koca, aynı zamanda Avrupa'nın en büyük ve dünyanın üçüncü büyük hastanesi olduğunu ifade etti. Geçen ay Yüksek İhtisas ve Atatürk Eğitim ve Araştırma sağlık kurumularının, Ankara Kent Sağlık Kurumuna tamamen taşındığını ve 7 Şubat haysiyetiyle hasta kabulüne başlandığını anımsatan Koca, şunları söyledi:

99 BİN TETKİK
Ankara Kent Hastanesi, hasta kabulüne başlayan dokuzuncu sağlık kurumu oldu. Toplam sekiz sağlık kurumu komp- leksinden oluşurken; toplam yoğun bakım yatak rakamı 700'e erişti. Toplam ameliyathane rakamı ise 131. İki tane de hibrit ameliyathanesi var. Başka Bir Deyişle, aynı anda anjiyo ve müdahale yapılabilir. Uzuv nakilleri de yapılıyor. Ayrıca her gün 8-10 sarih kalp operasyonu reelleşiyor. 7 Şubat'tan itibaren 99 bin 625 poliklinik tetkiki, 16 bin 66 acil hasta müdahalesi, 2 bin 662 de operasyon yapıldı.

ŞAHSİ KONTRAT
İlk kez her öğretim abonesiyle şahsi kontrat yapabilir vaziyetteyiz. Yeri geldiğinde, eğitim kaygısını da gideren, değişik zaman dilimlerini de bir biçimde hastaya yapılması gereken müdahaleyi yapma fırsatı veren bir kontrat yarıyılını sağlıyoruz. Yeni süreçte araştırmanın, üniversite kimliğinin, muayenehane çalışmaların ve sıhhat hizmetinin dorukta yapıldığı sıhhat üssünün ismi kent hastanesi olacak...

BİN DÖNÜM ÜZERİNE
Kent sağlık kurumularına taşınan sağlık kurumuların yerlerinin ne olacağı suali üzerine Koca “Daha Önceki sağlık kurumuları sıhhat ve eğitim emelli kullanmayı amaçlıyoruz. Hacettepe, ODTÜ, Bilkent ve Kent Sağlık Kurumunun olduğu ve Millet Sıhhati ve eşi laboratuvarların bulunduğu bu lokasyonu daha da genişleterek burayı bir sıhhat vadisi yapmak istiyoruz. Bununla alakalı arazi mevzusunda adımlar atıldı. Bilkent'te sıhhate odaklanmış bir teknokent yapısı oluşturulacak. AR-GE ve imali sağlayan, bin dönümden alt olmayan bir yapı olacak” şeklindeye  konuştu.

Türkiye Gazetesi

Ankara Kent Hastanesi sağlık vadisi 14 mart tıp bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!