bahis siteleri

Yeni Zelanda Katliamcısının İstanbul'da Kaldığı Yerler Tespit Edildi

Yeni Zelanda'da iki camiye saldırı düzenleyen cani Brenton Tarrant'ın 2016 yılında İstanbul'a iki kez geldiği, Sultanahmet ve Aksaray'daki iki otelde kaldığı ortaya çıktı.

Yeni Zelanda Katliamcısının İstanbul'da Kaldığı Yerler Tespit Edildi
Yeni Zelanda Katliamcısının İstanbul'da Kaldığı Yerler Tespit Edildi admin

Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde iki camiye hamle tertip eden ve 50 şahsı katleden Brenton Tarrant'ın 2016 senesinde İstanbul'a 6 ay arayla iki kere geldiği, Sultanahmet ve Aksaray'daki iki otelde kaldığı ortaya çıktı.

Yeni Zelanda'da 50 Müslümanı katleden Brenton Tarrant'ın Türkiye'ye de geldiği tespit edildi. Tarrant'ın Türkiye ziyaretleri sırasında İstanbul'a da iki kere uğradığı bilindi.

İLK ZİYARETİNDE 3 GÜN KALMIŞ

Zanlının ilk İstanbul ziyareti 17 Mart'ta 2016'da hakikatleşti. Sultanahmet'te bir otelde 3 gün kalan terörist, ardından ülkeden ufaladığı tanımlandı.

6 AY SONRA İKİNCİ ZİYARETİ YAPTI

Tarant'ın takribî 6 ay sonra bu kere 6 Ekim 2016'da İstanbul'a gelerek Aksaray Abdullah Çavuş SSokak'ta bir otelde kaldığı kaydolundu.

KAMERALAR İNCELENDİ

Her iki otelin güvenlik kameralarını araştıran polis, 3 sene geçmiş olması sebebiyle görüntülere erişemedi.

NE OLMUŞTU?

Yeni Zelanda'nın Christchurch kasabasında cuma namazı sırasında iki camiye canice hamle tertip etmişti. Brenton Tarrant tarafından hakikatleştirilen vahim hamle sosyal medyada da canlı yayınlamıştı. Hamle neticesinde 50 birey yaşamını kaybetmişti, 48 birey de yaralanmıştı.

Kaynak: İHA
Türkiye Cumhuriyeti Abdullah Çavuş Yeni Zelanda Sultanahmet Istanbul İstanbul Türkiye Polis haberleri haber haberler haberi HABER HABERLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!