bahis siteleri

Yenikapı’da 'kısa mesafe' pazarlığı yapan taksicilere rekor ceza

Yenikapı metro istasyonunda vatandaşlarla “kısa mesafe” pazarlığı yaparak taksiye almayan ve yaşananları kayıt alan bir genci azarlayarak tartaklayan 2 sürücü,.

Yenikapı’da 'kısa mesafe' pazarlığı yapan taksicilere rekor ceza
Yenikapı’da 'kısa mesafe' pazarlığı yapan taksicilere rekor ceza admin

İstanbul'da geçtiğimiz Pazartesi günü geç saatte dükkanından çıktıktan sonra Levent'ten metroya binen ve Yenikapı'da inen yazılımcı Uğur A., istasyon önünde bekleyen taksicilerin yurttaşlarla “kısa mesafe” pazarlığı yapması sebebiyle saatlerce beklemek zorunda kaldı.

Taksicilerin pazarlık içerisine girmesi ve onları almaması üzerine Uğur A., yaşananları cep telefonu kamerasına kaydoldu. Dakikalarca kayıt alan genci fark eden bir taksi sürücüsü, onunla kavgaya başladı. Laflı münakaşanın gelişmesi üzerine taksici, genci fırça atarak tartakladı. Yaşanan itiş kakışta genç yanlışlıkla kayıttan çıktı. Hadisenin ardından yaşananları sosyal medya hesabından anlatarak paylaşan genç yazılımcı görüntüleri de alakalı ünitelere yollayarak şikayette bulundu.

Sürücülere 4 bin 530 lira ceza kesilip taşıtları bağlandı

Şikayetin değerlendirilmesi üzerine harekete geçen Trafik Sorgulama Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Takımlar Amirliği misyonluları, plakaları tespit edilen 2 sürücüyü kıskıvrak tuttu. Şubeye götürülen taksicilere, “Belediyeden alınan izin/ruhsatta belirtilen faaliyet mevzusu dışında belediye hudutları dâhilinde yolcu taşımak” ve “alakalı belediye tarafından tahdit veya tahsis kapsamına alınmış ve bu kapsamda verilmiş çalışma izninin/ruhsatının süresi bittiği halde, belediye hudutları dahilinde yolcu taşımak” kabahatlerinden 2 bin 265'şer lira yönetimsel para cezası kesildi.

Ayrıca sürücülerin kullandığı taksiler ise 30 gün müddetle trafikten men edildi.
Mevzuyla alakalı söylemede ise, “UDES kapsamında birden fazla yolcu almak ve ayrı fiyat arz etmek fiilleri dolayısıyla zorunlu yaptırımlar uygulanmış ve emniyet güçlerince vasıtalar, 30 gün zaman ile trafikten men edilmiştir” denildi.  

Doğan Can Cesur

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!