bahis siteleri

Yenikapı Mitinginde Konuşan Erdoğan, Alandaki Kişi Sayısını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın 31 Mart yerel seçimleri öncesi tarihi Yenikapı mitinginde konuştu. Erdoğan, miting alanında 1 milyon 600 bin vatandaşın olduğunu duyurdu.

Yenikapı Mitinginde Konuşan Erdoğan, Alandaki Kişi Sayısını Açıkladı
Yenikapı Mitinginde Konuşan Erdoğan, Alandaki Kişi Sayısını Açıkladı admin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın İstanbul Mitingi'nde yurttaşlarla toplandı. Binali Yıldırım ve Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Bahçeli'nin ardından kürsüye Cumhurbaşkanı Erdoğan çıktı.

"AŞK ÖYKÜSÜ" ŞARKISIYLA ERDOĞAN SAHNEDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayahan'ın Aşk Öyküsü şarkısıyla sahneye çıktı. Erdoğan yurttaşları selamlarken şarkıya da eşlik etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sevda nedir öğrenmezsek abayı yaktığım kent; kubbeler arasında nakış gibi işlenen kent, ey şehadetlerle şahlanan kent; alemlere rahmet olarak sevk edilen Efendimizin İslam alemine işaret ettiği kent, yüzyılı saadetten gelen davetlileriyle onurlanan kent… Fetih fatih Sultan Mehmet Han'a kısmet olan kent; hakın huzurun gerçeğin egemen olduğu kent… Her inançtan, her kesimden insanın güvenle yaşadığı eman kent; herkesin gözü olduğu favorisi olduğu İslam kenti… Seni vicdandan selamlıyorum İstanbul.

Ayasofya'sı ile Sultan Ahmet Camisiyle en son Büyük Çamlıca Camisi ile… Kıtaları birleştiren İstanbul. Sizleri aşk ile selamlıyorum İstanbul. Yenikapı bugün bir başka hoş. İşte böylesi vicdanlar fethetmişti İstanbul'u. İşte böylesi bir iman, aşılmaz denilen surları yerle yeksan etmişti. İşte böylesi bir azim yüzyıllarca İstanbul'a dünyayı idaretmişti.

"ALDIĞIM SAYIYA GÖRE 1 MİLYON 600 BİN ŞAHIS YENİKAPI'DA"

Şu anda aldığım fotoğrafı sayıya göre 1 milyon 600 bin şahıs Yenikapı'da...

Bir çağın açılıp, bir çağın kapandığı bu kenti kıyamete kadar İslam kenti olarak gözeteceğiz. İstanbul'u bölgesinin ve dünyanın parlayan yıldızı haline getirdik. Allahın İzniyle 1 Nisan'dan sonra burada bir de galibiyetin şenliğini yaparız.

Bir çağın açılıp, bir çağın kapandığı bu kenti kıyamete kadar İslam kenti olarak gözeteceğiz. İstanbul'u bölgesinin ve dünyanın parlayan yıldızı haline getirdik. Allahın İzniyle 1 Nisan'dan sonra burada bir de galibiyetin şenliğini yaparız.

"BAY KEMAL SEN BU İŞLERDEN KAVRAMAZSIN"

CHP'den aldığımız İstanbul'da su yok, çöp çoktu. Hava lekeliliği vardı. Istıranca'da Melen'den İstanbul'a su getirdik. 2040 senesine kadar İstanbul'a su kasveti yok. Bay Kemal sen bu işlerden kavramazsın. Getirdiğin şahıs İstanbul'un bir ilçesinin belediye başkanı. İstanbul'a gelişigüzel bir ad yakışmazdı. O sebeple Binali Yıldırım kardeşimizi aday gösterdik. Geçmişi lekeli birini İzmir'e layık gördüler. Ama bunlarda ufuk yok. Ufku olmayanın idare beceriyi olmaz.

Terör örgütü ile el ele iç içe, geçmişi itibariyla ne yazık ki lekeli bir adı İzmir'e layık gördüler.

"Yaslı bir adamız var. Orayı beynelmilel buluşmaların merkezi yapacağız. İsmini demokrasi ve serbestlikler adası koyacağız. Tercihten kısa vakit sonra açılışını yapacağız."

"GÜNDE 4 MİLYON İSTANBULLUYU TAŞIYOR, YARISINDA FİYATSIZ İNTERNET HİZMETİ VAR"

Bizden evvel bin 596 otobüs vardı. Pislikten geçilmez, kokudan durulmazdı. Artık günde 4 milyon İstanbulluyuotobüsler taşıyor. Yarısında fiyatsız internet hizmeti var.Bugün İstanbul'da 57 yolcu gemisi, 2 otomobilli vapur ile 22 hatta deniz erişimi hizmeti veriyoruz. Haliç'te attığımız adımlar dünyada misaldir. Filikayla karşıdan karşıya geçmekte zorlanırdık.

"29 EKİM'DE FAZIL SAY'IN KONSERİ OLACAK"

Bak sana bir müjde daha vereyim. Atatürk Kültür Merkezi'ni de kısa vakitte tamamlayacağız. Ama sizlerin yaptığı gibi bir Atatürk Kültür Merkezi değil. Her doğrultusuyla harikulade. Herhalde tamamladıktan sonra orada bir konserimizden kazançsın. Değil mi? Ankara'dakine gelemiyor bakın! Orada külliyede bir kurultay merkezimiz var. 29 Ekim'de orada Fazıl Say'ın bir konseri olacak. Konserde kendisinin bir bestesi olacak. Ya bunlar bizim kıymetlerimiz ya. Gelin tek halk olalım.

Biz geldiğimizde İstanbul'da yalnızca 4 spor merkezi vardı. Herkes spor yapabilsin diye park ve bahçeleri de spor aletleriyle doldurduk.

İstanbul'un potansiyeline değer vermek için 6 katrilyon maliyeti olan Tuzla Biyoteknoloji Vadisi'ni kuruyoruz. Burada 20 bin şahsa istihdam sağlanacak.

Kentin her iki yakasında sebze, meyve, su mahsulleri halleri kuracağız. Tasarı ve projeler Toptancı vasıtalarının kent içindeki yoğunluğunu eksiltmeyi hedefleriyoruz.

Silivri'de jeotermal ve sıhhat merkezini yaşama geçireceğiz. Sıhhat turizminde İstanbul bedeline değer verecek.

Tophane'nin inşaatı devam ediyor. Yalnızca kruvazör limanı değil, alış veriş yerleri ve otellerle değişik bir konuma gelecek.

Eyüpsultan Göktürk'te zirai teknoloji geliştirme merkezini kuracağız.

Tarihi Yarımada'yı da kadim kent olarak duyuru ederek, onarım seferberliği başlatacağız.

"900 TRİLYON LİRALIK YATIRIM"

İstanbul'a 25 yeni şehir alanı yapacağız. İstanbul'a 900 trilyon liralık bir yatırımladev bir film platosu kuracağız.

18 alanda seyir terasları oluşturacağız. Sarayburnu'nda yolu yerin altına alarak Gülhane Parkı'yla denizi birleştireceğiz. Yol artık orayı dağılmayacak.

300 semte 955 anaokulu açacağız. 17 rehabilitasyon merkezi kuracağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları Ak Parti Milletvekili Adayları Başkan Recep Tayyip Erdoğan Adalet Ve Kalkınma Partisi AKP nin referandum yorumu Ak Parti Genel Merkezi genel başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!