bahis siteleri

Yurt genelinde Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Mahkemede hayatını kaybeden mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı muhammed mursi için yurt genelinde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Yurt genelinde Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı
Yurt genelinde Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı admin

KARAMAN

Duruşmada yaşamını kaybeden Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için öğle namazını müteakip Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına, Sivil Toplum Kuruluşları Sivil Toplum Kuruluşu Platformu azaları ve yurttaşlar katıldı. Kılınacak olan gıyabi cenaze namazına katılmak için alana gelen yurttaşlar, ellerinde Muhammed Mursi'nin resimlerinin bulunduğu dövizler taşıdı. Gıyabi cenaze namazı Şehir Müftüsü Muhammet Lütfi Ketenci kıldırdı. Kur'an-ı Kerim kerim okunmasının ardından dua edildi.

RİZE

Mısır'da suçlandığı davanın mahkemesi esnasında yaşamını kaybeden Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'de gıyabi cenaze namazı kılındı.
Rize Merkez Sahil Camii'nde bugün öğle namazının hemen ardından kılınan cenaze namazını Rize Şehir Müftüsü İsmail Yalçın kıldırdı. Cenaze namazına AK Parti Şehir İdare Heyeti azaları, Rize Şehir Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Saadet Partisi Rize Şehir Başkanı Muhammet Kaçar ve çok rakamda Rizeli yurttaş katıldı.

DÜZCE

Duruşma salonunda şehit olan Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Düzce'de gıyabi cenaze merasimi tertip edildi.
Mısır'ın demokratik usullerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, dün duruşmada egemenden laf istediği sırada baygınlık geçirerek yaşamını kaybetti. 68 yaşında yaşamını kaybeden Mursi için Düzce'de bulunan Cedidiye Cami'nde gıyabi cenaze merasimi tertip edildi.
Düzce Şehir Müftüsü Hüseyin Can'ın kıldırdığı cenaze namazına çok rakamda Düzceli katıldı.

MANİSA 

Diyanet İşleri Başkanlığınca Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi'nin ölümü sebebiyle Manisa'da öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kıldırıldı.
Manisa'nın merkez ilçeleri Şehzadeler'de Hatuniye Camisi'nde, Yunusemre'de ise Mesir Camisi'nde, Mısır'ın demokratik usullerle misyona gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz evveli camilerden sela verilerek yurttaşlar gıyabi cenaze namazına davet edildi. Manisa Müftüsü Sinan Cihan tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazına çok rakamda yurttaş katıldı.
Şehzadeler ilçesindeki Hatuniye Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından Mursi için Kur'an'ı Kerim tilaveti okunup dua edildi. Yapılan duanın ardından Muhammed Mursi için Manisa Müftüsü Sinan Cihan tarafından gıyabi cenaze namazı kıldırıldı.

KIRŞEHİR

Mısır'da duruşma salonunda fenalaşarak yaşamını kaybeden daha önceki Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Kayseri'nin Develi ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
Mısır'da duruşma salonunda fenalaşarak yaşamını kaybeden daha önceki Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Develi'de unutulmadı. Öğle namazına müteakip kılınan gıyabi cenaze namazında, dualar edildi. Namaz, Develi Belediye Başkanvekili İsmet Medeni, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Murat Toprak, politik partilerin temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve yurttaşlar katıldı.

ADIYAMAN 

Mısır'da askeri darbeyle Cumhurbaşkanlığından indirilen ve dün çıkartıldığı duruşmada yaşamını kaybeden Mısır'ın daha önceki Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Adıyaman'da, gıyabi cenaze namazı kılındı.
Temmuz 2013'te yarıyılın Korunma Bakanı ve şimdiki Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi tarafından yapılan darbeyle misyonundan uzaklaştırılan ve ardından hapsedilerek cezaevine atılan daha önceki Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, dün duruşma salonunda yaşamını kaybetmişti.
Diyanet İşleri Başkanlığının yönergesiyle tüm Türkiye'de olduğu gibi Adıyaman'da da gıyabi cenaze namazı kılındı. Adıyaman Şehir Müftüsü Mehmet Taşcı tarafından merkez Ulu Camisi'nde kılınan gıyabi cenaze namazına çok rakamda yurttaş katıldı. Cenaze namazının ardından yaşamını kaybeden Mursi için dua edildi.

YALOVA

Mısır'da duruşmada yaşamını kaybeden Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Yalova'da gıyabî cenaze namazı kılındı.
Mısır'ın tercihle başa gelen ilk cumhurbaşkanı Muhammet Mursi 2013'ün Temmuz ayında askeri darbeyle yıkıldığından bu yana cezaevindeydi. Mursi takribî 5 yıldır süren davanın son mahkemesinde fenalaşmış, kaldırıldığı sağlık kurumunda can verdiği duyurulmuştu. Mursi'nin vefat haberi İslam alemini yasa boğdu. Mursi için Türkiye'de de 81 şehirde gıyabî cenaze namazı kılındı. Değişik şehirlerle eş zamanı olarak öğle namazı sonrasında Yalova Merkez Camii avlusunda bir araya gelen yurttaşlar yağmura karşın cenaze namazına katıldı. Yurttaşlar namaz sonrasında Mursi için dualar etti.

MARDİN

Mardin'de, dün duruşmada geçirdiği kalp krizi neticeyi yaşamını kaybeden Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Mardin merkez Fuat Yağcı Camii'nde tertip edilen gıyabi cenaze namazına Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ahmet Ağırakça, Şehir Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, AK Parti Mardin şehir ve Artuklu teşkilatı idareyicileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri kanı önderleri ve çok rakamda yurttaş katıldı. Öğle namazı sonrası Fuat Yağcı Camii avlusunda kılınan gıyabi cenaze namazına bayanlar da saf yakaladı. Bazı bayanların, namazlarını gözyaşları içinde kıldığı görüldü. 

Mardin Şehir Müftüsü İsmail Çiçek'in kıldırdığı, Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için dualar edildi, İslam dünyasına yapılan saldılar kınandı. 

haber haberler gündem dünya iha güncel haberler son dakika haberleri türkiye dünya politika ekonomi finans döviz borsa spor futbol siyaset sağlık kültür sanat müzik sinema magazin moda bilim teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray liderliği aldı
Galatasaray liderliği aldı
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!
4 yıllık aşk bitti... Ayrıldılar!